Šodien pasaules lielākajos akciju tirgos skaidra tendence vērojama nebija. Akciju tirgu indeksu izmaiņas bija samērā nelielas – bija novērojami gan nelieli kāpumi, gan nelieli kritumi.

Līdzīgas tendences bija vērojamas arī Eiropā. Šodien Euro Stoxx 50 vērtība šodien pieauga par 0,2% un Vācijas DAX indeksa – par 0,3%. Tikmēr mīnusos iedzīvojās Apvienotās Karalistes FTSE 100 indekss, kura vērtība samazinājās par 0,4%. Nelielie mīnusi arī Francijā, kur CAC 40 indeksa vērtība saruka par 0,2%.

Kopumā investori joprojām cer, ka Eiropas politiķi spēs vienoties kādam ticamam plānam, kā pārtraukt parādu krīzes izplatīšanos monetārajā reģionā. Tāpat ar piesardzīgu optimisma devu tika uztverts tas, ka Grieķijā atsāks konstruktīvas runas par nākamās aizdevuma daļas piešķiršanu šai valstij (Grieķija šodien pieņēma jaunu nekustamā īpašuma nodokli). Tiesa gan, nevienam par kādu ātru, nesāpīgu atrisinājumu esošajām problēmām pārliecības nav.

Jāpiebilst, ka pagājušas nedēļas beigās akciju tirgos bija vērojams straujš izpārdošanas vilnis, ko šīs nedēļas sākumā nomainīja pretēja tendence. Finanšu tirgus nervozē, jo neskaidrība par eirozonas parādu krīzes negatīvo ietekmi un pasaules ekonomikas iespējamo došanos recesijas virzienā ir ļoti augsta.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra