Šonedēļ tehnoloģiju kompānija Apple izziņojusi datumu paredzētajai iPhone 5 prezentācijai. Tā notiks nākamnedēļ – 4. oktobrī.

Šis būs pirmais Apple produkts, kas plašākai sabiedrībai tiks prezentēts pēc tam, kad veselības traucējumu dēļ no kompānijas vadītāja amata atkāpās Stīvs Džobss. Līdz ar viņa atkāpšanos šo amatu ieņēmis Apple iepriekšējais izpilddirektors Tims Kuks, un S. Džobss paliks tikai Apple valdē. Jāsaka, ka T. Kuks nepelna ne tuvu tik lielu Volstrītas uzticību kā S. Džobss, jo tiek apšaubīta Kuka spēja izsapņot jaunus, elegantus un patērētājiem tīkamus produktus.

Jāpiebilst, ka Apple akcijas cena NASDAQ biržā, neskatoties uz samērā slikto akciju tirgu sniegumu, šomēnes ir palielinājusies par 2,2%

Kopumā finansiālais fons Apple ir ļoti spēcīgs, un tuvākajā laikā dramatiski sliktāku situāciju uzņēmumā iedomāties ir grūti, spriež eksperti. Piemēram, trīs mēnešu laikā - līdz jūnija beigām, Apple ir guvis 7,3 miljardu ASV dolāru peļņu. Uzņēmuma ieņēmumi šī gada otrā ceturkšņa laikā veidojuši 28,6 miljardus ASV dolāru. Attiecīgajā periodā kompānija pārdevusi 20 miljonus iPhone (Apple tādējādi kļuva par lielāko viedtālruņu ražotāju) un 9,25 miljonus iPad. Kompānijas izaugsmes tempi ir ļoti strauji - šobrīd ceturksnī kompānija spēj nopelnīt vairāk nekā pirms dažiem gadiem visu 12 mēnešu laikā, un apgrozījums turpina strauji augt. Tāpat jānorāda, ka vēl pavisam nesen Apple tirgus kapitalizācija pieauga līdz 348 miljardiem ASV dolāru (1997. gadā kompānijas vērtība bija 2 miljardu USD apmērā), pārspējot ilggadējo līderi Exxon Mobile Corp. (šobrīd gan Apple atkal ir 2. vietā). Tieši veiksmīga iPhone pārdošana ir palīdzēja Apple pārspēt Exxon Mobil un kļūt par pasaules vērtīgāko uzņēmumu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra