Šodien ļoti labus rezultātus publicēja naftas pārstrādes milzis Royal Dutch Shell. Kompānija atklāja, ka tās peļņa šā gada trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn vairāk nekā dubultojusies un pieaugusi līdz 6,98 miljardiem ASV dolāru. Savukārt Shell apgrozījums trešajā ceturksnī sasniedzis 123,41 miljardus dolāru.

Analītiķi pirms tam gaidīja, ka kompānijas peļņa būs nedaudz mazāka – 6,6 miljardi USD.

Shell labos peļņas rādītājus stimulējušas augstās naftas un gāzes cenas, informē kompānija. «Japānas zemestrīces dēļ tika slēgtas daudzas atomelektrostacijas, kas ir jūtami palielinājis pieprasījumu pēc dabasgāzes, sevišķi sašķidrinātās dabasgāzes,» skaidro kompānijas vadība.

Ziemeļjūras jēlnaftas Brent cena šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar gadu iepriekš, bija par 46% augstāka. Savukārt Apvienotās Karalistes dabasgāzes cena pieaugusi par 33%, ziņo Bloomberg.

Valdot šādam fonam, šodien Royal Dutch Shell A kategorijas akcijas cena Londonas biržā pieauga par 1,5% līdz 2286 sterliņu mārciņu atzīmei. Šogad kompānijas akcijas cena ir palielinājusies par vairāk nekā 7%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra