Eiropas akciju tirgos optimisma uzplūdi

Investors
2011. gada 27. septembris 16:04

Pagājušas nedēļas beigās pieredzēto izpārdošanas vilni Eiropas akciju tirgos strauji nomainījis investoru optimisms. Par to liecina pieaugošās Eiropas vadošo akciju tirgus indeksu vērtības.

Akciju tirgus dalībnieku noskaņojumu uzlabojušas ziņas, ka Eiropas politiķi strādā pie papildu mēriem, kā apturēt eirozonas parādu krīzes izplatību. Tiek baumots, ka eirozonas attiecīgās amatpersonas pastiprināti strādā pie monetārā reģiona glābšanas fonda apjomu palielināšanas un plāniem kā rekapitalizēt bankas. Tiesa gan, pārliecība, ka šie plāni būtu tuvu noslēguma stadijai, nav.

«Ņemot vērā apkārt valdošo neskaidrību, ir pietiekoši daudz vietas gan pesimismam, gan optimismam. Šobrīd parādījušas cerības, ka Eiroaps politiķi varētu saņemties un eirozonas parādu krīzes grožus ņemt ciešākā satvērienā. Neskatoties uz to, ļoti daudz problēmas paliek. Investori ir skeptiski,» situāciju raksturo Hargreaves Lansdown analītiķis Keits Bovmens.

Šodien Euro Stoxx 50 indeksa vērtība pieauga strauji – par 3,2%. Tāpat pieauga Vācijas DAX (+3,5%), Lielbritānijas FTSE 100 (+2,4%) un Francijas CAC 40 (+3,4%) indeksu vērtība. Pozitīvas tendences demonstrēja arī citu Eiropas valstu akciju tirgus indeksi.

Jāteic, ka pagājušas nedēļas laikā MSCI all-country world stock indeksa vērtība saruka par 7%, savukārt šonedēļ tā palielinājusies par 1,5%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra