Šodien slavenā investīciju banka Goldman Sachs samazinājusi savas 2012. gada naftas un vara cenas prognozes, raksta Reuters.

Banka paredz, ka eirozonas parādu krīze, visticamāk, turpinās dot pretvēju gan ekonomikas, gan naftas pieprasījuma izaugsmei. Valdot šādam fonam, Goldman Sachs sagaida, ka Ziemeļjūras jēlnaftas cena pēc gada atradīsies pie 120 ASV dolāru par barelu atzīmes (iepriekšējā bankas prognoze bija 130 USD/bbl). Tāpat banka prognozē, ka ASV vieglās jēlnaftas cena pēc gada atradīsies pie 109 ASV dolāru par barelu atzīmes.

Banka samazināja savu 2012. gada vara cenas prognozi līdz 9200 ASV dolāru atzīmei par tonnu (iepriekšējā prognoze bija 10,79 tūkst ASV dolāru par tonnu). Banka gan saglabāja savu 12 mēnešu zelta cenas prognozi, proti Goldman paredz, ka zelta cena pēc 12 mēnešiem atradīsies pie 1860 ASV dolāriem par Trojas unci.

Kopumā Goldman prognozes gan ir krietni augstākas, nekā pašreizējie izejvielu cenu līmeņi biržās. Otrdien Ziemeļjūras jēlnaftas un Amerikas vieglās jēlnaftas cenas atradās attiecīgi pie 101 un 76,5 ASV dolāru par barelu atzīmēm. Savukārt vara un zelta cenas atradās attiecīgi pie 6820 USD par tonnu un 1670 USD par Trojas unci atzīmēm.

Šobrīd investīciju banka paredz, ka pasaules ekonomika nākamgad augs par 3,5%, kas ir par nepilnu procentpunktu mazāk nekā iepriekšējā Goldman prognoze.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra