Padziļinoties eiro zonas parādu krīzei, zelta cena pirmdien cēlās vairāk nekā par 1%, jo investori pastiprināti novirzīja savus līdzekļus tā dēvētajos drošā patvēruma aktīvos, bažījoties par politisko nestabilitāti Grieķijā un Itālijā.

Itālijā pašlaik ir saasinājusies politiskā situācija saistībā ar nesaskaņām valdošajā koalīcijā, kas apdraud Silvio Berluskoni valdības pastāvēšanu.

Itālija, kuras parāds sasniedzis 120% no iekšzemes kopprodukta, ir eiro zonas trešā lielākā ekonomika, un tās parādu problēmas finanšu tirgiem rada daudz lielāku apdraudējumu nekā Grieķijas nedienas.

Vienā tirdzniecības brīdī zelta cena Londonā pacēlās līdz 1775,04 ASV dolāriem Trojas uncē, kas bija augstākais līmenis kopš 22.septembra.

Analītiķi norāda, ka pašlaik tirgi ir pilnībā fokusējušies uz notikumiem Itālijā, kuras aizņemšanās izmaksas pirmdien sasniedza rekordu ‒ 6,6%. Itālijas aizņemšanās izmaksas krasi pieaug jau pēdējās pāris nedēļas.

Zelta cenu kāpumu veicināja arī Eiropas Centrālās bankas lēmums pagājušajā ceturtdienā pazemināt bāzes likmes.
Pēc tirdzniecības dalībnieku teiktā, tirgos valda depresīvs noskaņojums arī saistībā ar ASV brokerfirmas "MF Global" nesen piedzīvoto bankrotu un tā radītajām sekām.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra