Vakardienas krasais izspārdošas vilnis pasaules finanšu tirgos skāra arī dārgmetālu tirgu, kur cena samazinājās arī zeltam.

Zeltu neglāba tā šķietami «drošais patvērums», kas pierāda, ka šobrīd pasaules finanšu tirgi panikas gadījumā īpaši nevadās pēc kādām noteiktām tendencēm. Pamatā notiek bēgšana uz skaidru naudu (galvenokārt uz pasaules finanšu sistēmas stūrakmeni – ASV dolāru).

Valdot šādam fonam, zelta cena šodien bija noslīdējusi līdz 1717 ASV dolāriem par Trojas unci atzīmei. Jāpiebilst, ka zelta cena vēl šā mēneša sākumā sasniedza jaunu vēsturisko maksimumu virs 1920 ASV dolāriem par Trojas unci atzīmi. Kopš tā laika zelta cena samazinājusies par vairāk nekā 10%.

Neskatoties uz to, ka ASV Federālo rezervju sistēma nupat kā paziņojusi par jaunu plānu, kā balstīt ekonomiku, pasaules finanšu tirgos ceturtdien bija visaptverošs pesimisms. Kopumā - tirgus dalībnieki pie sirds ņēmuši ASV FRS vadības pesimistisko noskaņojumu attiecībā uz ekonomikas nākotnes izredzēm. No ASV galveno baņķieru teiktā varēja noprast, ka, visticamāk, pilntiesīga ASV ekonomikas atveseļošanās būs vērojama tikai pēc vairākiem gadiem. Jāteic, ka jaunā ASV ekonomikas palīdzības programma tika mērķēta uz to, lai paildzinātu laika posmu zemākas būtu tieši ASV ilgtermiņa procentlikmes, un līdz ar to atsevišķi analītiķi atzīmē, ka ASV FRS acīmredzot valsts ekonomikas problēmas uztver kā ilgtermiņa. Tāpat ASV monetārās politikas noteicēji atzinās, ka viegli nebūs risināmas ne ASV nodarbinātības, ne mājokļu tirgus jautājumi. Šo buķeti papildinājuši arī vāji pasaules lielāko ekonomiku dati.

Pēdējo divu dienu laikā strauji sarukušas arī naftas cenas, piemēram, Ziemeļjūras jēlnaftas cena samazinājusies par 4,5%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra