Kaut arī Grieķijas akciju tirgus jau ceturto ceturksni pēc kārtas piedzīvo zaudējumus un pieaug svārstīgums, investori aizvien uzskata, ka situācija uzlabosies, raksta Bloomberg.

Akciju tirgus indekss ASE šajā ceturksnī ir sarucis par 6,5% un lielāko kritumu ir piedzīvojušas banku sektora akcijas, 19. martā sasniedzot rekordzemu līmeni.

Indekss šogad vidēji mainījās par 3% dienā, salīdzinot ar 1,6% pērn. Piemēram, Stoxx Europe 600 indeksa vidējās svārstības šogad dienā bija vidēji par 0,7%.

ASE indekss patlaban ir tuvu zemākajam līmenim kopš 2012. gada, tādējādi tirgus dalībnieki patlaban prognozē, ka atgūšanās varētu būt spēcīga.

«Šie investori vēlas būt priekšā tirgum,» saka Beta Securities SA eksperts Andreass Kontogouris. «Pastāv iespēja, ka, pienākot jūnijam, Grieķijai būs ne vien jauns finansējuma darījums, bet tā arī sāks ieviest milzīgas reformas. Tādējādi situācija kļūs daudz labāka,» viņš piebilst.

Db.lv jau rakstīja, ka Grieķija atsākusi sarunas ar kreditoriem par jaunajiem reformu priekšlikumiem.

Grieķija vēlas, lai atlikušie septiņi miljardi eiro no glābšanas programmas tiktu izmaksāti nekavējoties un tie nodrošinātu valsts maksātspēju, taču Brisele vēlas iegūt papildu pierādījumus par valsts apņemšanos īstenot nepieciešamās reformas.

Grieķijas kreditori izvērtē valsts iesniegtos reformu plānus, kuri paredz, ka valsts ieņēmumi sasniegs trīs miljardus eiro.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra