Izmaiņas noguldījumu garantiju likumā

Finanses
2007. gada 13. februāris 14:05

Lai īstenotu Latvijas saistības, kas izriet no pievienošanās līguma Eiropas Savienībai, otrdien, 13. februārī Ministru kabinets (MK) apstiprināja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas sagatavotos un Finanšu ministrijas virzītos grozījumus Noguldījumu garantiju likumā. Izmaiņas likumā paredz mainīt garantēto atlīdzību vienam noguldītājam par noguldījumu piesaistītājā (kredītiestādē) izdarīto noguldījumu, Db.lv informēja Finanšu ministrija.

Grozījumi paredz, ka garantētā atlīdzība vienam noguldījumam par noguldījumu piesaistītājā (kredītiestādē) izdarīto noguldījumu laika posmā no 2006.gada 1.janvāra līdz 2007.gada 31.decembrim jābūt garantētā noguldījuma apmērā, bet ne vairāk kā 15 000 eiro. Savukārt no 2008.gada 1.janvāra tai jābūt garantētā noguldījuma apmērā, bet ne vairāk kā 20 000 eiro. Garantētā atlīdzība atbilstoši izmaiņām tiek pārrēķināta latos saskaņā ar Latvijas Bankas noteikto valūtas kursu noguldījumu nepieejamības gadījuma iestāšanās dienā.

Noguldījumu garantijas likums reglamentē, ka garantētā atlīdzība ir naudas summa, ko noguldījumu nepieejamības gadījumā izmaksā likumā noteiktajā kārtībā un apmērā. Par noguldījumu piesaistītāju var būt Latvijā reģistrēta banka, ārvalstu bankas filiāle vai krājaizdevu sabiedrība.

Saskaņā ar likumu noguldījumu nepieejamības gadījums ir noguldījumu piesaistītāja nespēja izmaksāt noguldījumus divos gadījumos:
- ja Finanšu un kapitāla tirgus komisija ir anulējusi atļauju (licenci) kredītiestādes vai krājaizdevu sabiedrības darbībai, un tiesa pasludinājusi noguldījumu piesaistītāju par likvidējamu;
- ja tiesa ir pieņēmusi lēmumu par noguldījumu piesaistītāja bankrota procedūras uzsākšanu.


Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra