Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome šodien pieņēma lēmumu izsniegt licenci jaundibinātajai kooperatīvajai krājaizdevu sabiedrībai (KKS) – Latvijas lauksaimnieku krājaizdevu sabiedrībai, informē FKTK.

Jaunā KKS tiek veidota pēc nodarbinātības principa ar mērķi apvienot esošās Latvijas lauksaimnieku biedrības biedrus. Par tās valdes priekšsēdētāju ir apstiprināta Irina Pilvere, savukārt par valdes priekšsēdētāja vietnieku Andris Štamers un valdes locekli Ivars Keviešens.

Šobrīd Latvijā darbojas 32 licencētas kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības. Pēc FKTK datiem biedriem izsniegto kredītu atlikums 2014. gada 4. ceturkšņa laikā nedaudz samazinājās (par 0.5%) un decembra beigās sasniedza 16,2 miljonus eiro, tomēr gada laikā kopumā kredītportfeļa atlikums saglabāja izaugsmi (par 1,9% jeb par 301 tūkstotim eiro).

Lielākais sabiedrību piesaistīto līdzekļu avots ir biedru noguldījumi – to atlikums kopš 2014. gada sākuma audzis par 8,1% jeb par 1,2 miljoniem eiro, pērnā gada beigās sasniedzot 16,5 miljoniem eiro.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra