Pērn retu ASV monētu izsoļu apjomi sasniedza rekordlielus apmērus – 536 miljonus dolāru, un patlaban kolekcionāri skatās uz monētām, kuras var likt izsoļu apjomiem sasniegt jaunus augstumus, raksta Business Insider.

Tuvākajās izsolēs Ņujorkā maija sākumā varētu tikt piedāvātas divas retas monētas – 1822. gada piecu dolāru zelta monēta un 1804. gada sudraba dolāra monēta, kuru cena varētu pārsniegt 10 miljonus dolāru par katru.

Kopumā monētu pārdošanas apjomu kāpumu veicina ekonomiskā situācija, tomēr eksperti norāda, ka investorus un kolekcionārus pievilina arī monētu retums, unikalitāte, stāvoklis un vēsturiskās vērtības.
Kā raksta portāls, pieprasījums pēc retām monētām, kurās ir vērts investēt un kuras ir sertificētas, patlaban ir augsts, savukārt pieprasījums ir zems.

Tā, piemēram, pensionēts aeronautikas uzņēmējs Valters Husaks 2008. gadā pārdeva savu kolekciju, kas sastāvēja no 301 reta pensa. Monētas izgatavotas laika posmā no 1793.-1814. gadam. Monētas viņš savācis 13 gadu laikā un galu galā tās pārdeva pa5r 10,7 miljoniem dolāru, kas ir aptuveni divreiz vairāk nekā viņš tajās ieguldīja.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra