Jauna elektroniskās naudas sistēma

Finanses
2007. gada 12. februāris 16:40

Latvijā darbu uzsākusi jauna elektroniskās naudas sistēma Inauda (www.inauda.lv), Db.lv informēja sistēmas izveidotājas SIA Mikromaksājumi vadītājs Aigars Tatarčuks.

SIA Mikromaksājumi ir Latvijas Bankā reģistrēta elektroniskās naudas institūcija un tai ir kredītiestādes statuss.

Jaunizveidotā sistēma paredzēta nelielu summu maksājumu apstrādei. Elektroniskās naudas sistēmas pamatuzdevums ir atvieglot nelielu summu maksājumu veikšanu, padarot tos vienkaršākus un ērtākus gan klientiem, gan preču un pakalpojumu tirgotājiem. Šobrīd jau darbojas pirmais SIA Mikromaksājumi realizētais projekts - elektronisko autobusa biļešu iegāde internetā. Interneta mājaslapā www.bezrindas.lv jebkurš pasažieris, kam pieejams internets, var sev iegādāties starppilsētu autobusa biļeti elektroniski un veikt apmaksu ar maksājumu kartes vai elektroniskās naudas palīdzību. Tuvākajā laikā plānots izveidot risinājumu sabiedriskā transporta e-biļetes iegādei un saņemšanai arī mobilajā telefonā.

Kā pastāstīja SIA Mikromaksājumi vadītājs Aigars Tatarčuks, "lietotājiem savu Inauda konta atlikumu iespējams lietot ne tikai norēķinoties par precēm un pakalpojumiem. Tā kā sistēma ļauj piesaistīt mobilo telefonu lietotāja kontam, tas dod iespēju ar vienkāršas īsziņas palīdzību veikt naudas pārskaitījumus citiem sistēmas lietotājiem. Šis pakalpojums ir bezmaksas un izmantojams, piemēram, lai atdotu savu parādu draugam vai kolēģim par kefejnīcā apmaksātu rēķinu".

SIA Mikromaksājumi vadītājs Aigars Tatarčuks skaidro, ka šodien virknei tirgotāju ir grūtības realizēt savu preci vai pakalpojumu, jo norēķinu apstrādes izmaksas ir pārlieku lielas vai arī norēķinu process ir pārāk neērts un laikietilpīgs patērētājam. Īpaši tas attiecas uz precēm un pakalpojumiem, kuru cena ir robežās no 1 santīma līdz 5 latiem. SIA Mikromaksājumi tirgotājiem piedāvā ērtākus norēķinu risinājumus, izmantojot mūsdienu tehnoloģiskās iespējas.

SIA Mikromaksājumi plānos ir papildināt lietotājiem pieejamo pakalpojumu klāstu un piedāvāt elektronisko biļešu iegādi arī uz kino, koncertiem un sporta spēlēm, ieviest ērtāku un vienkāršāku apmaksas veidu interneta tirgotājiem, izveidot iespēju veikt komunālo un citu rēķinu apmaksu no mobilā telefona kā arī virkni citu pakalpojumu.


Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra