Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicija Rīgā aizturējusi trīs jauniešus, kas no kādas komercbankas mēģinājuši izkrāpt kredītus 11 tūkstošu eiro apmērā, izmantojot viltotas bankas kontu izdrukas, informē policija.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes darbinieki saņēma informāciju no kādas komercbankas par to, ka vairākas personas aprīļa beigās, iespējams, ir nelikumīgi mēģinājušas no bankas saņemt kredītus.

Bankas darbinieki norādīja, ka kredītus vairāku tūkstošu eiro apmērā pieprasīja trīs personas, uzrādot viltotas bankas konta izdrukas, kas apliecina gūtos ienākumus.

Pirmais gadījums fiksēts 23. aprīlī, kad kāds jaunietis, uzrādot it kā citas bankas konta izdruku, pieprasījis kredītu 3000 eiro apmērā, savukārt vēl pēc dažām dienām divi citi jaunieši, uzrādot ļoti līdzīgas kontu izdrukas, pieprasījuši kredītus attiecīgi 3000 un 4000 eiro apmērā.

Bankas darbinieki, pamanot acīmredzamas, aizdomīgas līdzības iesniegtajās kontu izdrukās, konstatēja, ka tās, iespējams, ir viltotas. Par notikušo nekavējoties tika informēta policija.

Veicot izmeklēšanu un sankcionētu kratīšanu, Rīgas reģiona Kriminālpolicija pie viena no jauniešiem izņēma datoru, kurā konstatēja failus ar tiem pašiem dokumentiem, kas visos trīs gadījumos tika iesniegti bankai.

Pārbaudot dokumentos norādīto informāciju, policija konstatēja, ka tā neatbilst patiesībai un izdrukas ir viltojumi.

Saistībā ar notikušo ir aizturēti divi 1995. gadā dzimuši un viens 1996. gadā dzimis jaunietis. Policijā uzsākts kriminālprocess par krāpnieciskām darbībām personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Jaunieši iepriekš nav tiesāti. Pašlaik savu vainu izdarītajā noziegumā viņi atzīst. Kriminālprocesā turpinās izmeklēšana.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra