Ķīnas amatpersonas atklājušas valsts lielākos pagrīdes banku darījumus, kuru apmērs sasniedz 64 miljardus ASV dolāru, raksta Reuters.

Izmeklēšana tika sākta septembrī un tās uzmanības centrā bija Žejiangas province. Izmeklēšanas laikā secināts, ka dučiem Hongkongā reģistrētu tā saucamo čaulas kompāniju veica vairāk nekā 1,3 miljonus viltus pārskaitījumu, lai pārvietotu naudu uz ārzonas kompānijām.

Ķīna pret pagrīdes banku sektoru sāka vērsties šā gada aprīlī un līdz šim ir atklājusi vairāk nekā 170 naudas atmazgāšanas un nelegālu līdzekļu pārskaitījumu gadījumus 125,34 miljardu dolāru vērtībā.

Pēdējā reizē apcietināti simts aizdomās turamo no astoņām grupām.

Aizdomās turamie izmantoja nerezidentu kontus, un ar vairāk nekā 14 tūkstošu partneru palīdzību pārskaitīja miljardiem juaņu uz ārzonas valstīm.

21 partnera bankas konti nelegāli uz ārvalstīm pārskaitīja vairāk nekā vienu miljardu juaņu. Aizdomās turamie esot izmantojuši dažu valstī esošo banku nespēju identificēt nerezidentu kontus.

Sākotnēji klientiem lūgts pārskaitīt juaņas uz vietējiem kontiem un tad nauda tika pārskaitīta uz nerezidentu kontiem, ko kontrolēja aizdomās turamie. Tad šos kontus izmantoja, lai iegādātos ārvalstu valūtas ar fiktīvu tirdzniecības darījumu palīdzību un tad nauda pārskaitīta uz ārzonas bankām Hongkongā un citur.

Tiek minēts, ka viena no ārvalstu bankām, kura saņēmusi valūtu, ir HSBC Holdings. Bankas pārstāvji nekomentē individuālus gadījumus, tomēr tā neatbalsta naudas atmazgāšanas darījumus.

Policijas dati liecina, ka pagrīdes banku darbība mēnesī pelna 2 miljonus juaņu.

Ķīnas ekonomikas izaugsmes bremzēšanās un tirgus svārstīgums šajā gadā ir veicinājusi kapitāla aizplūdi, un patlaban pagrīdes banku sistēma rada aizvien pieaugošu apdraudējumu Ķīnas finansiālajai drošībai.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra