Nākamo divu gadu laikā Ķīnas juaņas vērtība pret dolāru varētu samazināties vēl par aptuveni 8%, prognozē Barclays eksperti.

Tas var nozīmēt vēl papildus triecienu akciju tirgiem un jaunattīstības valstu valūtām, kuras ir piedzīvojušas kritumu kopš Ķīnas Centrālās bankas lēmuma devalvēt juaņu, sākot no 11. augusta.

Saskaņā ar ekspertu prognozēm, lejupvērsts spiediens būs lielāks vēl citām Āzijas valstu valūtām, un analītiķi kā ievainojamākās ir minējuši Taivanas, Korejas un Malaizijas valūtas, jo ekonomikas stāvokļa pasliktināšanās biedē investorus, kuri vairāk nevēlas uzņemties papildus risku, ko rada lielu tekošā konta deficītu finansēšana.

Japānas jena ir viens izņēmums – tās vērtība varētu sarukt tikai mazliet, jo Japānas Bankai vēl ir daudz iespēju atvieglot monetāro politiku, un strauji augošās algas palīdzēs palielināt inflāciju.

Savukārt līdz nākamā gada vidum varētu gaidīt tādu eksportētājvalstu valūtu vērtību samazināšanos kā Austrālijas dolārs, Jaunzēlandes dolārs un Dienvidāfrikas rands – par attiecīgi 7% un 8% pret dolāru.

Ņemot vērā Ķīnas lomu kā spēcīgu pasaules ekonomikas izaugsmes dzinējspēku, Barclays stratēģi ir pārskatījuši arī Eiropas valūtu kursu izmaiņas pret dolāru, norādot, ka juaņas vājums var likt pasaules lielāko centrālo banku vadītājiem pārskatīt nākotnes politisko kursu.

Pagājušajā nedēļā Ķīnas bankas pārstāvji noliedza, ka centrālā banka varētu vēl vairāk mazināt juaņas vērtību, uzsverot, ka tālāka samazināšana nebūtu saskaņā ar valūtas pamatvērtību.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra