Valsts kase pirmdien, 10.augustā, veica plānotas izmaiņas informācijas sistēmās, lai savlaicīgi nodrošinātu pāreju uz jauno maksājumu datu apmaiņas standartu, kura lietošanu kā obligātu no 2016.gada paredz Eiropas Savienības regulas, informē Valsts kases biroja vadītāja Zanda Gintere.

Šodien, 13.augusta rītā, pateicoties Latvijas Pastam, Pasta norēķinu sistēmā (PNS) tika identificēta nepilnība izpildei nosūtītajos Valsts kases maksājumu datos - tie nesaturēja maksājumu sistēmai neobligātu rekvizītu - saņēmēja identifikatoru (personas kodu), kas radīja maksājumu datu apstrādes procesa aizkavēšanos Latvijas Pastā, t.i., aizkavējās vairāk nekā 7000 maksājumu apstrāde un iegrāmatošana klientu kontos.

Valsts kase sadarbībā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA) un Latvijas Pastu maksimāli ātrā laikā problēmu ir apzinājusi un novērsusi. Saskaņā ar Valsts kases rīcībā esošo informāciju Latvijas Pasts lielāko daļu šo maksājumu jau ir apstrādājis un līdz ar to daļa maksājumu jau šodien, 13.augustā, tiks iegrāmatoti klientu kontos, bet atlikušos maksājumus iedzīvotāji saņems ne vēlāk kā līdz š.g. 14.augustam, attiecīgi neradot novirzes no VSAA noteiktajiem pensiju un pabalstu izmaksas datumiem.

Kopumā šonedēļ Valsts kase ir apstrādājusi un izpildei bankā nosūtījusi vairāk nekā 237 000 klientu iesniegtos maksājumus, t.sk. 203 852 VSAA pensiju un pabalstu maksājumus. Visi izpildei saņemtie klientu maksājumi ir savlaicīgi apstrādāti un nosūtīti izpildei bankā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra