Eiropas Centrālā banka (ECB) plāno maijā un jūnijā uz brīdi paplašināt obligāciju iegādes programmas apjomu, lai reaģētu uz ierasto vasaras mieru finanšu tirgos, otrdien paziņoja bankas valdes un padomes loceklis Benuā Koērs.

Mēs apzināmies sezonālos faktorus fiksēto ienākumu tirgus aktivitātē tradicionālajā brīvdienu periodā no jūlija vidus līdz augustam, ko raksturo ievērojami zemāka tirgus likviditāte, norāda Koērs.

ECB un eirozonas nacionālās centrālās bankas ņēmušas šo situāciju vērā, īstenojot obligāciju iegādes programmu, sacīja Koērs.

ECB nedaudz palielinās iegāžu aktivitāti maijā un jūnijā, nodrošinot tai iespēju saglabāt vidējo ikmēneša iegāžu apjomu 60 miljardu eiro apmērā, vienlaikus iegādājoties mazāk brīvdienu periodā, skaidro bankas padomes loceklis.

ECB un eirozonas nacionālās centrālās bankas tā dēvēto kvantitatīvās stimulēšanas pasākumu gaitā 9.martā sāka iegādāties obligācijas, tādējādi cenšoties novērst ilgstošas deflācijas periodu un veicināt eirozonas ekonomikas izaugsmi.

Kvantitatīvās stimulēšanas jeb paplašinātas aktīvu pirkšanas programmā Eirosistēma ik mēnesi iegādāsies obligācijas 60 miljardu eiro apmērā un programma ilgs vismaz līdz 2016.gada septembrim vai līdz brīdim, kad ECB Padome pārliecināsies, ka vērojama noturīga inflācijas līmeņa izveidošanās atbilstoši mērķim vidējā termiņā nodrošināt inflācijas līmeni zemāku par 2%, bet tuvu tam. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra