Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut vienam no akcionāriem iegūt izšķirošu ietekmi transporta uzņēmumā AS Nordeka, informē KP.

Darījums tika atļauts, jo tā rezultātā netiks samazināta konkurence nedz sabiedriskā transporta pārvadājumu tirgū, nedz citos tirgos, kur darbojas konkrētā akcionāra uzņēmumi.

Darījuma ietvaros viens akcionārs – fiziska persona – plāno slēgt pilnvarojuma darījumus ar pārējiem lielākajiem AS Nordeka akcionāriem, lai būtu tiesīgs izteikt akciju atpirkšanas piedāvājumu mazākuma akcionāriem. AS Nordeka akcijas kopš 2005. gada tiek kotētas NASDAQ OMX Riga fondu biržā, un tās dalībnieki ir vairāk nekā 100 fiziskas personas. 95,099% akciju kopā pieder četrām fiziskām personām. No tām 48,796% pieder fiziskajai personai, kas darījuma rezultātā uzņēmumā iegūs izšķirošu ietekmi.

AS Nordeka darbības virzieni ir pilsētas un piepilsētas pasažieru sauszemes pārvadājumi, automobiļu apkope un remonts, kravu pārvadājumi pa autoceļiem, kā arī sauszemes transporta palīgdarbības.

KP lēmumā secina, ka neviens no citiem jaunā AS Nordeka izšķirošās ietekmes ieguvēja uzņēmumiem nedarbojas sabiedriskā vai cita veida pasažieru transporta pakalpojumu tirgū, tādēļ apvienošanās rezultātā koncentrācija tirgū nemainīsies. SIA Nordeka Serviss, kurā konkrētajai fiziskajai personai ir izšķiroša ietekme, nodarbojas ar autobusu kases aparātu tirdzniecību un apkalpošanu, kas ir ar pasažieru sabiedriskā transporta pakalpojumu tirgu saistīts tirgus. Tomēr sava kases aparātu piegādātāja un apkalpotāja esamības rezultātā konkurencei kaitējums netiks nodarīts.

Uzņēmumi, kuros fiziskajai personai – AS Nordeka izšķirošās ietekmes ieguvējam – šobrīd ir izšķiroša ietekme, ir SIA Islande Hotel, SIA ELSSA-SIA, SIA Enerģija un Pasaule, SIA Palasta Nami, SIA Ajura, SIA Blūza klubs, SIA Nordeka Serviss, SIA Nordeka Oil, SIA Areti Holding, SIA L.J.S.M., SIA Select Medical, SIA Noj, AS Dinamo Rīga, SIA Glesum Investments, SIA Energo SG, SIA Licence un SIA Latuzvis.

Db.lv jau rakstīja, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome devusi atļauju AS Nordeka akcionāram Jurim Savickim izteikt galīgo akciju atpirkšanas piedāvājumu. Vienas akcijas cena ir noteikta 1,181 eiro apmērā, informē FKTK.

Ņemot vērā lēmumu par AS Nordeka akciju izslēgšanu no regulētā tirgus un faktu, ka Jurim Savickim tiešā un netiešā veidā pieder 1,813 miljoni jeb 95,1% balsstiesīgo akciju, FKTK deva atļauju galīgā akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanai, kas ietver arī divus obligātos akciju atpirkšanas piedāvājumus (par akciju iegūšanu apmērā, kas pārsniedz 50% no sabiedrības balsstiesīgā pamatkapitāla un akciju izslēgšanu no regulētā tirgus).
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra