Krievija vēlas paredzamu rubļa kursu

Finanses
2015. gada 22. aprīlis 11:56

Krievija vēlētos, lai rubļa kurss būtu paredzams un pārmērīgi neaugtu vai nesamazinātos, atsaucoties uz Krievijas premjerministru Dmitriju Medvedevu, raksta Reuters.

«Mūsu valūta patlaban kļūst spēcīgāka, kas nav slikti daļai sektoru, tomēr tas arī pazemina mūsu eksportspēju, līdz ar to mēs esam ieinteresēti, lai rubļa kurss būtu paredzams, lai izvairītos no pārlieku lielas rubļa vājināšanās vai pieauguma,» uzsvēris D. Medvedevs.

Tāpat viņš piebilda, ka valdība runā ar lielajiem uzņēmumiem, lai pārliecinātos, ka tās maina ārvalstu valūtas saskaņā ar paredzamu grafiku.

Savukārt Krievijas Centrālās bankas pārstāve Ksenija Judajeva uzsvērusi, ka patlaban rubļa vērtības kāpums ir beidzies un novērojama stabilizācija. K. Judajeva norāda, ka neuzskata, ka nesenās svārstības valūtu tirgū bija bīstamas, un uzskata, ka tirgus līdz vasarai nomierināsies.

Trešdien Krievijas rubļa vērtība nedaudz pakāpās – par 0,3%, sasniedzot 53,62 rubļuas par dolāru, savukārt pret eiro tā samazinājās par 0,1% līdz 57,69 rubļiem.

Analītiķi uzskata, ka rubļa vērtības pieaugums visdrīzāk būs ierobežots, ņemot vērā, ka daudzi tirgus dalībnieki paredz, ka centrālā banka 30. aprīļa sanāksmē samazinās procentu bāzes likmi, kā arī turpinoties naftas cenas svārstībām.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra