Antons Ļubenko
A/S Trasta Komercbanka
Vērtspapīru daļas speciālists

Neapšaubāmi, pagājušās nedēļas favorīts bija Gazprom, kura akcijas pakāpās vairāk kā par 25%. Pēc visa spriežot investoru straujā interese par šo akciju manāmi atdzīvināja tirdzniecības aktivitāti. Turpinās KAS Krievijas Vienotā Energosistēma kāpums. Uz slēgšanas brīdi 04.07.2003. cena bija 0,29300 USD (+9,53%, EESR).

Pagājusī nedēļa noritēja ar manāmu rosību ap Jukos akcijām. Uz slēgšanas brīdi 04.07.2003. cena bija 13,400 USD (-4,29%, YUKO).

Trešdien kompānijas kapitalizācija sasniedza savu maksimālo atzīmi un strauji pazeminājās pēc tam, kad tika apcietināts viens no holdinga īpašniekiem, P.Ļebedevs. Gandrīz visu naftas kompāniju akcijas cieta zaudējumus dēļ šī skandāla. Tikai Tantņeft akcijas, pēc dziļas korekcijas parādīja nelielu kāpumu. Ar Tantņet ciešāk saistītās investīciju bankas centās pārlikt līdzekļus no akcijām uz obligācijām, lai panāktu veiksmīgāku izvietojumu pēdējām akcijām. Arī Mosenergo akcijas nedaudz nokritās. Piektdien, tirgošanās sākumā bija sastādīja 0,07270 USD (-0,95%, MSNG).

Akcijas cenas kāpums tika novērots arī Telekom sektorā. No tiem visspilgtāk izceļas Uralsvjazinform akcijas. Aizkulišu cīņa par Svjazinvest noved pie investoru paaugstinātas intereses par Rostelekom. Mosenergo akciju dinamika un Norņikeļ atrodas malējā trendā. Svarīgi jaunumi par dotajiem emitentiem nav.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra