Krievijas Centrālā banka visdrīzāk nepalielinās bāzes procentu likmi, kas pagājušajā mēnesī tika pazemināta, jo paredzams, ka inflācija atkal pazemināsies, atsaucoties uz bankas vadītāju Elvīru Nabuļinu, raksta Bloomberg.

Krievijas Banka turēsies pie savas apņemšanās izvairīties no valūtas intervencēm, kamēr vien rubļa svārstības neapdraudēs finanšu stabilitāti. Bankas vadītāja, kura atzinusi, ka seko līdzi naftas cenām vairākas reizes dienām, norāda, ka nesaskata iemeslu vēl kādam lielam rubļa vērtības kritumam.

«Mēs nesaskatām nopietnus un būtiskus faktorus, kas var veicināt turpmāku inflācijas kāpumu,» sacījusi E. Nabuļina.

Centrālā banka pērn likmi cēla sešas reizes, tostarp, par 6,5 procentpunktiem pērnā gada decembrī, kas bija straujākais likmes pieaugums kopš 1998. gada decembra. Tāpat tā palaida rubļa kursu peldošā režīmā un iztērēja aptuveni 88 miljardus dolāru intervencēs, lai atbalstītu savu valūtu.

Bloomberg aptaujātie eksperti uzskata, ka nākamais centrālās bankas solis būs likmes pazemināšana, un tas notiks līdz aprīļa beigām.

Janvārī Krievijas inflācija palēcās līdz 15%, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu, kas ir straujākais cenu kāpums gandrīz septiņu gadu laikā.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra