Piektdienas sanāksmē Krievijas Centrālā banka nolēmusi pazemināt galveno procentu likmi, raksta Bloomberg.

Likme samazināta par vienu procentpunktu līdz 14%.

Iepriekšējā sanāksmē janvārī Krievijas Banka pazemināja likmi par 2 procentpunktiem, pārsteidzot tirgus dalībniekus, taču tagad palēnina likmju pazemināšanas tempu, jo naftas cenas sarūk, bet inflācija Krievijā februārī piedzīvojusi straujāko kāpumu kopš 2002. gada. Kaut arī cenu kāpums ir četras reizes straujāks nekā bankas vidējā termiņā noteiktais mērķis, regulators atsaucas uzņēmēju aicinājumiem mazināt likmi, kas decembrī tika negaidīti strauji paaugstināta līdz 17%.

Rabobank International stratēģis Pjotrs Matijs norāda – kamēr vien rublis ir daudzmaz stabils, centrālā banka turpinās pazemināt likmes par 100-200 bāzes punktiem katrā sanāksmē, lai mazinātu slogu ekonomikai un censtos izvairīties no smagas un potenciāli ilgas recesijas.

Kopš pērnā gada sākuma Krievijā inflācija ir vairāk nekā dubultojusies, reaģējot uz rubļa vērtības kritumu par 46%. Piektdien rubļa vērtība gan auga, gan samazinājās, sasniedzot 61,27 rubļu par dolāru robežu.

Rubļa vērtības kritums un Krievijas noteiktais embargo pārtikas produktiem no ASV un Eiropas lika inflācijai februārī sasniegt 16,7%, salīdzinot ar 15% janvārī. Krievijas Banka paredz, ka tās vidēja termiņa inflācijas mērķis – 4% - tiks sasniegts 2017. gadā. Inflācija savu augstāko punktu sasniegs šā gada otrajā ceturksnī. Savukārt janvārī IKP saruka par 1,5%, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo mēnesi, un tiek prognozēts, ka šogad kritums sasniegs 4%.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra