Krievijas miljardieris Dmitrijs Ribolovļevs Christie’s nama izsolēs pārdevis vairākus sev piederošus mākslas darbus par cenu, kas zemāka nekā to iegādes brīdī, tādējādi zaudējot aptuveni 150 miljonus ASV dolāru, raksta Bloomberg.

Miljardierim piederošais Marka Rotko 1949.gada darbs No.1. tika pārdots Londonas izsolē cenu diapazonā 10-15 miljoni dolāru, kas ir ievērojami mazāk par 36 miljoniem dolāru, ko viņš samaksāja 2008.gadā. Pagājušajā nedēļā Christie’s izsolēs miljardieris pārdeva vēl trīs mākslas darbus, un visus ar zaudējumiem, savukārt Auguste Rodina skulptūru pārdot neizdevās.

D. Ribolovļeva lēmums pārdot tik daudz slavenu 20.gadsimta mākslinieku darbus izraisīja neizpratni daudzu ekspertu vidū. Viņš jau pēdējo 18 mēnešu laikā zaudēja 100 miljonus dolāru, pārdodot trīs Pola Gogēna, Gustava Klimta un Rodina darbus.

D. Ribolovļevs savu bagātību ieguvis, pārdodot divas minerālmēslu kompānijas Krievijā. Iepriekš, iegādājoties mākslas darbus, viņš par tiem samaksāja rekordaugstu cenu.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra