Salīdzinot ar pagājušā gada 2.ceturksni, Latvijas uzņēmumu kreditēšana bankās palielinājusies par 21%, taču kapitāla piesaistē kustība varētu būt vēl pamanāmāka, ja uzņēmumi izvēlētos meklēt savam biznesam piemērotāko finansējumu, norāda Latvijas Komercbanku asociācija (LKA).

Naudas piesaistē no neauglīgi iztērēta laika ir iespējams izvairīties, ja finansējumu meklē atbilstoši uzņēmuma attīstības pakāpei. Piemēram, zaļo gaismu klasiskajam komercbanku kredītam var gaidīt sevi pierādījuši uzņēmumi, kamēr tikko dibinātajiem piemērotāks būs riska kapitāls vai valsts atbalsta instrumenti.

«Spēcīgas tautsaimniecības attīstībā būtiska ir uzņēmumu prasme atrast piemērotāko kapitālu, tāpēc Latvijas uzņēmumiem ir pēdējais laiks sākt finansējumu piesaistīt gudrāk – atbilstoši sava biznesa attīstībai. Lai arī bankas kā viens no finansējuma piesaistes avotiem vēlas uzņēmējdarbības kreditēšanu palielināt, aizdevums bankā nav risinājums visām situācijām – kredītam ir noteiktas prasības, līdz kurām jāizaug. Tajā pašā laikā vajadzētu apzināt un izvērtēt arī citas finansējuma saņemšanas iespējas,» norāda LKA prezidents Mārtiņš Bičevskis.

Kā liecina LKA apkopotā informācija, situācija ar Latvijas uzņēmumu kreditēšanu uzlabojas. 2015. gada 2.ceturksnī bankas aizdevumos biznesa attīstībai izsniegušas 312 miljonus eiro, kas ir par 21% vairāk nekā pagājušā gada 2.cetursknī. Kopumā šā gada pirmajā pusē jauni kredīti uzņēmumiem izsniegti 602 miljonu eiro vērtībā, aizdevumus saņēmuši vairāk nekā 2600 uzņēmumi.

Aicinot nepieciešamo kapitālu piesaistīt produktīvāk, LKA apkopojusi zināmākos uzņēmumu finansēšanas veidus, kurus apsvērt dažādos attīstības etapos. Galerijā augstāk ar tiem iespējams iepazīties sīkāk.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra