Latvijas valsts parāda apjoms 2015.gada otrā ceturkšņa beigās bija 35,3% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas ir ceturtais zemākais līmenis no visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, liecina ES statistikas biroja Eurostat apkopotā informācija.

Zemākais valsts parāda līmenis otrā ceturkšņa beigās fiksēts Igaunijā - 9,9% no IKP, Luksemburgā tas sasniedzis 21,9%, bet Bulgārijā - 28,3%. Lietuvā valsts parāds bija 37,6% no IKP, kas ir piektais zemākais līmenis ES.

Savukārt augstākais valsts parāda līmenis otrajā ceturksnī reģistrēts Grieķijā - 167,8% no IKP, Itālijā - 136% un Portugālē - 128,7%.

Salīdzinājumā ar šā gada pirmo ceturksni valsts parāda īpatsvars samazinājies 18 ES dalībvalstīs, bet desmit valstīs tas palielinājies.

Visstraujāk valsts parāda apjoms šajā periodā samazinājies Īrijā - par 2,6 procentpunktiem, Nīderlandē - par 2,2 procentpunktiem un Horvātijā - par diviem procentpunktiem, bet visstraujāk palielinājies Kiprā - par 2,9 procentpunktiem, Somijā un Ungārijā - par diviem procentpunktiem.

Latvijā valsts parāda apjoms šā gada otrajā ceturksnī palielinājies par 0,4 procentpunktiem, Lietuvā tas samazinājies par 0,4 procentpunktiem, bet Igaunijā reģistrēts kritums par 0,1 procentpunktu.

Savukārt, salīdzinot ar 2014.gada otro ceturksni, valsts parāda īpatsvars šā gada otrajā ceturksnī samazinājies 15 dalībvalstīs, 12 valstīs tika reģistrēts pieaugums, bet Kiprā tas saglabājies nemainīgs.

Straujākais valsts parāda apjoma samazinājums šajā periodā fiksēts Īrijā - par 12,5 procentpunktiem, Grieķijā - par 9,7 procentpunktiem, Maltā - par 5,8 procentpunktiem un Latvijā - par 5,7 procentpunktiem.

Tikmēr lielākais pieaugums fiksēts Bulgārijā - par 8,1 procentpunktu, Austrijā - par 4,2 procentpunktiem, Horvātijā - par četriem procentpunktiem un Somijā par 3,9 procentpunktiem.

Lietuvas valsts parāds gada griezumā samazinājies par 0,7 procentpunktiem, bet Igaunijas - par 0,4 procentpunktiem.
Saskaņā ar "Eurostat" apkopoto informāciju Latvijas valsts parāds otrā ceturkšņa beigās sasniedza 8,631 miljardu eiro.
ES kopumā valsts parāda īpatsvars otrajā ceturksnī samazinājies līdz 87,8% no IKP, salīdzinot ar 88,1% iepriekšējos trīs mēnešos. 2014.gada otrajā ceturksnī ES valsts parāda līmenis bija 87,3% no IKP.

ES kopējais valsts parāds ir 12,5 triljoni eiro.

Savukārt eirozonā valsts parāda īpatsvars attiecībā pret IKP otrajā ceturksnī veidoja 92,2%, salīdzinot ar 92,7% iepriekšējos trīs mēnešos un pagājušā gada attiecīgajā ceturksnī.

Eirozonas valsts parāda apjoms pirmā ceturkšņa beigās sasniedza 9,432 triljonus eiro. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra