Lai nodrošinātu 2015. gadā plānoto valsts parādzīmju vērtspapīru emisiju starptautiskajos tirgos, Finanšu ministrija (FM) par tās organizatoriem izvēlējusies bankas Natixis, HSBC un DNB, informē FM pārstāvis Aleksis Jarockis.

Patlaban tiek organizēta globālo investoru uzrunāšana, kuras mērķis ir nodrošināt vērtspapīru investoriem aktuālo informāciju par situāciju Latvijas makroekonomikā, fiskālajā, finanšu un strukturālo reformu jomā.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, kopējo finansēšanas nepieciešamību (valsts pārada pārfinansēšanai un valsts budžeta deficīta segšanai) FM nodrošina ar aizņēmumiem iekšējos un starptautiskajos finanšu tirgos. Šogad starptautiskajos finanšu tirgos aizņemšanās apjoms nav paredzēts tik liels kā iepriekšējos gados, kad Latvijai bija jāpārfinansē saņemtie Eiropas Komisijas un Starptautiskā Valūtas fonda aizdevumi.

«Šobrīd mēs aktīvi izvērtējam finanšu tirgus notikumus, un, ja situācija būs labvēlīga, tad drīzumā var sekot jauna valsts vērtspapīru emisija starptautiskajos tirgos. Potenciālā aizņemšanās varētu būt eiro valūtā un provizoriskie vērtspapīri ar termiņu uz 10 gadiem,» skaidro finanšu ministrs Jānis Reirs.

Saskaņā ar Valsts kases operatīvajiem datiem valsts parāds augusta beigās bija 8,1 miljards eiro jeb aptuveni 33% no 2015. gadam prognozētā IKP.

Ppatlaban valdība strādā pie 2016. gada valsts budžeta sagatavošanas un tiek plānots, ka nākamā gadā valsts budžeta deficīts nedrīkst pārsniegt 1% no IKP.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra