Apdrošināšanas sabiedrība BTA Insurance Company SE par ugunsgrēka radītām sekām a/s Latvijas balzams noliktavā izmaksājusi apdrošināšanas atlīdzību vairāk nekā 829,5 tūkstošu eiro apmērā, informē kompānijas pārstāvji.

Šī ir lielākā BTA pastāvēšanas vēsturē izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība par Latvijā notikušu negadījumu, kurā cietis īpašums. Saskaņā ar noslēgto apdrošināšanas līgumu, uzņēmumam tika segti zaudējumi par ugunsgrēka rezultātā nodarītiem bojājumiem uzņēmuma noliktavai, bojā gājušo gatavo produkciju, kas nelaimes brīdī atradās noliktavas telpās, kā arī uzņēmējdarbības pārtraukšanas rezultātā radītie zaudējumi.

Ugunsgrēks alkoholisko dzērienu ražotāja a/s Latvijas balzams noliktavā notika 2014. gada 6. novembrī Rīgā, Aleksandra Čaka ielā. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas un piesaistīto ugunsgrēku izpētes ekspertu atzinumi liecina, ka ugunsgrēka izcelšanās iemesls bija elektriskā apgaismojuma armatūras bojājums. Saskaņā ar BTA un a/s Latvijas balzams noslēgto īpašuma apdrošināšanas līgumu bija apdrošināta uzņēmuma noliktavas ēka, uzņēmuma tehnoloģiskās iekārtas, saražotā gatavā produkcija, kā arī uzņēmējdarbības pārtraukšanas risks.

Ugunsgrēks nodarīja bojājumus noliktavas elektroinstalācijai un apdarei, kā arī karstuma dēļ bija ietekmēta arī ēkas konstrukciju stiprība. Postošās ugunsnelaimes rezultātā gāja bojā 170 764 pudeles ar gatavo produkciju. Ugunsnelaimes rezultātā uzņēmums nevarēja turpināt pilnvērtīgi izmantot esošo noliktavu, kā rezultātā daļēji tika pārtraukta uzņēmējdarbība. Tehnoloģiskās iekārtas ugunsgrēka rezultātā necieta.

Lielāko izmaksātās apdrošināšanas atlīdzības daļu veidoja uzņēmējdarbības pārtraukšanas rezultātā radītie zaudējumi, jo, lai arī uzņēmums atsāka darbu jau nākamajā dienā pēc ugunsgrēka, noliktavas telpas nebija ilgstoši izmantojamas, un tas radīja papildu izmaksas par telpu īri, produkcijas transportēšanu un darbaspēku. Tāpat zaudējumus radīja salīdzinoši ilgais laika posms, kamēr tika saņemts būvekspertu slēdziens par telpu ekspluatācijas nosacījumiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra