Latvijas Bankā (LB) joprojām apmaiņai pieejamas divu eiro apgrozības monētas, informē centrālās bankas pārstāvis Jānis Silakalns.

Tāpat iegādei aizvien ir pieejami 2 no 3 suvenīrkomplektiem (komplekti Brilliant Uncirculated kvalitātē, kas izdoti 15 tūkstoši eksemplāru, un proof kvalitātē, kas izdoti 5000 eksemplāru; cena Latvijas Bankas kasēs ir attiecīgi 18 eiro un 50 eiro).

Visticamāk, visi šie produkti būs pieejami arī nākamnedēļ, pieļauj LB pārstāvis.

Db.lv jau rakstīja, ka LB šonedēļ sāka tirgot apgrozībā 2 eiro piemiņas monētu Latvijas prezidentūra ES Padomē. Tā ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijā un citās eirozonas dalībvalstīs. Pirmajās tirdzniecības dienās rindā pēc jaunajām monētām stāvēja vairāki simti cilvēku.

Monētas nacionālās puses grafisko dizainu veidojis mākslinieks Gunārs Lūsis, ģipša modeli – tēlnieks Jānis Strupulis. Jaunās 2 eiro monētas kaltas Vācijas kaltuvē Staatliche Münzen Baden-Württemberg. Šī kaltuve izgatavoja arī Latvijas eiro apgrozības monētas un pirmo 2 eiro piemiņas monētu, kas apgrozībā nonāca 2014. gada vasarā un bija veltīta Eiropas kultūras galvaspilsētai Rīgai.

Īpaša dizaina apgrozības monētu Eiropas puse (ar nominālvērtības norādi; tās mākslinieks ir Luks Luikss), materiāls, izmērs un apmales rievojums neatšķiras no citām 2 eiro apgrozības monētām; atšķirīga ir nacionālā puse.

Monētas Latvijas prezidentūra ES Padomē tirāža ir viens miljons eksemplāru. Papildus tika izlaisti 5000 monētu Brilliant Uncirculated kvalitātē īpašā suvenīriesaiņojumā (cena Latvijas Bankas kasēs – 7.30 eiro), kā arī Latvijas prezidentūrai ES Padomē veltīti eiro apgrozības monētu komplekti Brilliant Uncirculated kvalitātē (15 tūkstoši eksemplāru) un proof kvalitātē (5000 eksemplāru). Šo komplektu cena Latvijas Bankas kasēs – attiecīgi 18 eiro un 50 eiro.

Ar monētu Latvijas prezidentūra ES Padomē tiek turpināta īpaša dizaina apgrozības monētu kalšanas tradīcija Latvijā. Ikvienai eirozonas valstij ir tiesības katru gadu emitēt divas šādas apgrozības monētas, kā arī vēl vienu kalt vairāku valstu kopīgas programmas ietvaros, ja tāda tiek organizēta. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra