Prognozes par Latvijas ekonomikas pārkaršanu radījušas īslaicīgu paniku Zviedrijas finanšu tirgū, ziņo Neatkarīgā rīta avīze.

Zviedrijas finanšu tirgus reakcija uz Standard & Poor's ziņojumiem esot bijusi saprotama. Ja lats tiktu devalvēts tikai par 10%, tad tas par 3% samazinātu Swedbank peļņu un par 1% samazinātu SEB bankas peļņu. Abas bankas to nevēlas, jo Baltijas tirgus bankām esot ļoti izdevīgs.

Standard & Poor's analītiķis Martins Noreuss uzskata, ka pārkaršana varot novest pie Latvijas konkurences spējas samazināšanās un un problēmas varot rasties uzņēmumiem, kas savai darbībai naudu aizņēmušās bankās.

Standard & Poor's ziņojuma par Latvijas ekonomikas izredzēm autore Eilena Zhenga uzskatot, ka iespēja, ka Latviju piemeklēšot sliktākais scenārijs, esot 50%. Taču viss esot atkarīgs no Latvijas valdības spējas reaģēt ātri un ierobežot līdzekļus.

SEB bankas ekonomists Mikaels Johansos uzskata, ka Latvijas ekonomika pamatā esot laba, taču pagaidām neesot redzama nekāda Latvijas valdības politika, kas ierobežotu negatīvās tendences.

Pēc īslaicīgās panikas 22. februārī Swedbank akcijas esot nostabilizējušās, vērtībā pieaugot par 3,5%. Swedbank akciju cena tagad ir apmēram 20 Ls.

Taču zviedri joprojām baidoties, ka Latvijas panika varot pāriet uz citām baltijas valstīm un radīt atkārtotas problēmas zviedru bankām.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra