Šonedēļ RFB kopējais apgrozījums bija LVL 3.47 miljoni, kas ir par 37.6% mazāk nekā iepriekšējā nedēļā. Akciju tirgus apgrozījums bija LVL 1.36 miljoni, kas ir par 68% mazāk nekā iepriekšējā nedēļā. Prasījuma vērtspapīru tirgus apgrozījums sasniedza LVL 2.12 miljonus, palielinoties par 61.5%% salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu.

Biržas cenu indeksa RICI vērtība, salīdzinot ar pagājušo piektdienu, samazinājās par 4.20% un nedēļas nogalē bija 357.18 punkti. Kapitalizācijas indekss DJRSE nedēļas laikā nokritās par 3.58% un piektdienas sesijas beigās bija 199.01 punkti.

Oficiālajā sarakstā Latvijas Gāzes akciju cena nemainījās salīdzinot ar iepriekšējo piektdienu, paliekot LVL 5.56 līmeni. Latvijas Kuģniecības akciju vērtība samazinājās par 6.3%; piektdienas sesijas beigās tās maksāja LVL 0.30. Arī Ventspils Naftas akciju cena nokritās, par 5.7%, un šo piektdien bija LVL 1.00.

Otrajā sarakstā 2 uzņēmumu akciju cena pieauga, 5 - samazinājās, bet 2 emitentam tā palika nemainīga.

Procentuāli lielākais kāpums, par 6.3% līdz LVL 0.17 par akciju, tika fiksēts Rīgas Transporta Flotes akciju cenai, bet vislielākais kritums - Latvijas Balzama akciju cenai, kas samazinājās par 33.8% līdz LVL 0.92.

Uzraudzības sarakstā kotēto Kaijas akciju cena līdz tirdzniecības apturēšanai 16. maijā palielinājās par 10% līdz LVL 0.11.

Stikla šķiedras produkcijas ražotājs AS Valmieras stikla šķiedra (Valmieras SŠ) uzlabojis savus darbības rādītājus. Šā gada pirmajos četros mēnešos uzņēmums pārdevis produkciju par Ls 6,017 miljoniem un guvis tīro peļņu Ls 373 800 apmērā. Pirmā ceturkšņa beigās Valmieras SŠ nebija sasniegusi plānoto tīrās peļņas apjomu, taču aprīlī uzņēmums strādājis ar lielāku peļņu, kā rezultātā četros mēnešos nopelnīti 37,6% no gadā plānotās peļņas. Šā gada pirmajos četros mēnešos Valmieras SŠ pārdevusi produkciju par Ls 19 341 200, kas ir 31,1% no gada plānotā pārdošanas apjoma.

Zivju pārstrādes uzņēmums Kaija gada pirmo ceturksni noslēdzis ar zaudējumiem 297,8 tūkstošu latu apjomā un neto apgrozījumu 1,306 miljoni latu, kas ir 2,2 reizes mazāks nekā pērn šajā laikā. Pagājušā gada pirmajā ceturksnī Kaija strādāja ar peļņu 10,6 tūkstošu latu apjomā un neto apgrozījumu - 2,81 miljons latu.

Laikā neiesniegtā 2003.gada 1.ceturkšņa finansu pārskata dēļ sākot ar šā gada 16.maiju tika apturēta tirdzniecība ar A/s Kaija akcijām Rīgas Fondu biržā. Šādu lēmumu Rīgas Fondu biržas valde pieņēma, pamatojoties uz nolikumu Par vērtspapīru sarakstiem, jo tirdzniecība ar emitenta vērtspapīriem neatbilst tirgus drošības un ieguldītāju interešu aizsardzības prasībām.

Latvijas lielākais alkoholisko dzērienu ražotājs a/s Latvijas balzams (LB) var turpināt kotēt uzņēmuma akcijas Rīgas Fondu biržas otrajā sarakstā, lai gan Nīderlandē reģistrētā kompānija S.P.I. Distilleries B.V., atpērkot LB akcijas, ieguvusi 87,98% alkoholisko dzērienu ražotāja akciju.

Atbilstoši noteikumiem otrajā sarakstā var kotēt tādu uzņēmumu, kuram publiskā apgrozībā ir vismaz 15% akciju, bet no Latvijas balzama akcijām publiskā apgrozībā ir vairs tikai 12,02%, tomēr LB bez lielā akcionāra vēl ir daudz mazo akcionāru - vairāk nekā 100, kā arī apgrozījums ar akcijām biržā ir pietiekami liels - ar šiem nosacījumiem LB var turpināt kompānijas akciju tirdzniecību biržā.

Zivju pārstrādes uzņēmuma a/s Kaija vadītājs Imants Kalniņš no trīs lielākajiem akcionāriem iegādājies kopumā 2 395 800 jeb 49,5% uzņēmuma akciju, tādējādi atkal kļūstot par uzņēmuma lielāko īpašnieku.

Kalniņš šī gada 15.maijā ir iegādājies no Lihtenšteinas firmas Albacon Anstalt 1,46 miljonus Kaijas publiskās emisijas akciju, no ASV firmas Caravella LLC - 715 tūkstošus Kaijas publiskās emisijas akciju un no Lielbritānijas firmas Marinim Ltd. - 220,8 tūkstošus Kaijas slēgtās emisijas akciju, kas kopā veido 2

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra