Investori varētu priecāties par to, ka ASV Federālo Rezervju sistēma atliek procentu likmju paaugstināšanu uz gada beigām vai pat nākamo gadu, jo likme tuvu nullei veicinājusi akciju tirgus cenu kāpumu, raksta USA Today.

Tomēr prieks var būt pārsteidzīgs.

Finanšu tirgus dalībnieki prognozē, ka FRS cels likmes vēlāk, un, kaut arī daudzi ekonomisti aizvien uzskata, ka septembrī likme tiks pirmo reizi paaugstināta, investori uzskata, ka iespēja, ka tas notiks ir vien 22%.

Tikmēr tiek pieļauta 32% iespēja, ka FRS likmi cels oktobrī, salīdzinot ar 24% pirms mēneša. Savukārt iespēja, ka likme tiks celta decembrī, pieaugusi no 33% līdz 36%. Iespēja, ka likmi cels nākamā gada janvārī, tiek vērtēta 34% apmērā.

Investori ir pārskatījuši savas prognozes par likmes celšanu pēc tam, kad tika publicēti dati par pirmo ceturksni un arī otrajā ceturksnī nekas spīdošs netiek gaidīts.

Deutsche Bank savā komentārā norāda, ka likmes paaugstināšana varētu vājināt dolāru, veicināt eksportu un audzēt lielu ASV uzņēmumu ienākumus, kas īstermiņā var likt akciju cenām palielināties. Savukārt lēmuma par likmes paaugstināšanu atcelšana palielina risku, ka FRS gaidīs pārāk ilgi, liekot investoriem uztraukties par inflāciju, tādējādi ceļot ilgtermiņa obligāciju ienesīgumu, kas var ietekmēt akciju cenas uz negatīvo pusi.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra