Pēc Latvijas Konkurences padomes 2007.gada 21.februāra pozitīva atzinuma saņemšanas par to, ka nav šķēršļu starptautiskās korporācijas Vitol uzņēmuma Euromin Holdings (Ciprys) Limited un akciju sabiedrības Ventspils nafta kopējas izšķirošas ietekmes gūšanai a/s Ventspils nafta 100% meitas uzņēmumā SIA Ventspils nafta termināls, un Euromin Holdings uzturētā sadarbības piedāvājuma kopēja biznesa veidošanai ar SIA Ventspils nafta termināls a/s Ventspils nafta vadība ir piekritusi Euromin Holdings līdzdalībai SIA Ventspils nafta termināls pamatkapitālā 49% apmērā. Šādas stratēģiskas sadarbības rezultātā starp Baltijas reģiona lielāko naftas un naftas produktu pārkraušanas sabiedrību SIA Ventspils nafta termināls un pasaules naftas un gāzes sektora ietekmīgo kompāniju Vitol veidosies nopietns kopuzņēmums, kurā mažoritārā ietekme paliek a/s Ventspils nafta rokās.

“Mēs priecājamies par to, ka esam panākuši 49% līdzdalību SIA Ventspils nafta termināls pamatkapitālā un sekmēsim šī nozīmīgā stratēģiskā aktīva attīstību kopā ar mūsu partneriem no a/s Ventspils nafta. Dalība SIA Ventspils nafta termināls pamatkapitālā ir dabisks nākamais solis mūsu līdzdalībā a/s Ventspils nafta, un esam gandarīti redzēt, ka mūsu ieguldījums rada ievērojamu produktu apjoma pieaugumu terminālī,” norāda Vitol galvenais komerciālais pārstāvis Deniss Krema.

Savukārt a/s Ventspils nafta valdes priekšsēdētāja Olga Pētersone uzsver: „No vienas puses, kā esam teikuši jau iepriekš, mēs esam gandarīti par pasaules līmeņa kompānijas pilnvērtīgu ienākšanu Ventspils naftas koncerna biznesā un Latvijas tirgū kopumā. No otras puses, šo gandarījumu pastiprina fakts, ka Ventspils nafta, saglabājot kontroli pār šo koncernam būtisko uzņēmējdarbības sfēru, vienlaikus iegūst stratēģisku partneri tranzīta jomā un garantijas stabiliem ienākumiem ilgtermiņa perspektīvā.”

SIA Ventspils nafta termināls pamatkapitāls ir 78 541 800 latu, un to veido 785 418 kapitāla daļas, ar vienas daļas nominālvērtību – 100 latu. Atbilstoši tiešajam sadarbības līgumam, kas tiek slēgts starp jaunā kopuzņēmuma abu pušu īpašniekiem, Vitol grupas uzņēmums garantē SIA Ventspils nafta termināls stabilu ilgtermiņa ienākumu plūsmu.

SIA Ventspils nafta termināls ir a/s Ventspils nafta koncerna sabiedrība, kas nodrošina tranzīta pakalpojumus – naftas un dīzeļdegvielas pieņemšanu no cauruļvadiem, naftas, dīzeļdegvielas, autobenzīna un citu naftas produktu kravu pieņemšanu no dzelzceļa un no jūras, to uzglabāšanu un pārkraušanu. SIA Ventspils nafta termināls ir lielākais šāds uzņēmums reģionā, tā naftas un naftas produktu uzglabāšanas rezervuāru parks sasniedz 1,2 miljonus kubikmetru, un tam nav analoga starp līdzīgiem uzņēmumiem tuvākajās valstīs. SIA Ventspils nafta termināls īpašnieki meklējuši iespējas stratēģiskā partnera piesaistei, lai nodrošinātu termināla noslogošanu atbilstoši tā projektētajām jaudām, ņemot vērā naftas transportēšanas pārtraukšanu pa cauruļvadu Ventspils virzienā. Šis meklējumu posms nav noslēdzies ar Vitol uzņēmuma ienākšanu a/s Ventspils nafta
un SIA Ventspils nafta termināls līdzīpašnieku vidū. Gan Vitol, gan a/s Ventspils nafta ir atvērti stratēģiskai partnerībai, tajā skaitā arī ar Krievijas enerģētiskā sektora uzņēmumiem.

Vitol grupas uzņēmumu 2006.gada kopējais apgrozījums sasniedzis 114 miljardus ASV dolāru. Kompānijas pamatdarbība ir naftas un naftas produktu transportēšana un tirdzniecība, tā nodarbojas arī ar naftas pārstrādi, pārvalda pārkraušanas termināļus un pārsūknēšanas cauruļvadus. Vitol uzņēmums Euromin Holdings (Cyprus) Limited 2006.gada 5.oktobrī Rīgas Fondu biržā notikušajā a/s Ventspils nafta valstij piederošo akciju publiskajā izsolē iegādājās 34,75% a/s Ventspils nafta akciju, motivējot to ar savu interesi tieši a/s Ventspils nafta tranzīta jomas uzņēmumu attīstībā.

Jau 2006.gada 26.oktobrī a/s Ventspils nafta informēja Rīgas Fondu biržu par a/s Ventspils nafta jaunā īpašnieka oficiāli izteikto sadarbības priekšlikumu a/s Ventspils nafta valdei, ar kuru no Vitol 100% meitas uzņēmuma Euromin Holdings (Cyprus) Limited puses tika piedāvāts garantēt SIA Ventspils nafta termināls naftas produktu pārkraušanas apjoma noteiktu pieaugumu, šā sava ieguldījuma pārraudzībai savukārt izsakot vēlmi iesaistīties termināļa tiešā pārvaldē.

A/s Ventspils nafta
Sīkākai informācijai –
Gundega Vārpa,

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra