Andis Staģis
Vērtspapīru tirgus analītiķis
Rīgas Fondu birža


Aizvadītās nedēļas pirmajā dienā Rīgas Fondu biržas valde nolēma pārcelt Kaijas akcijas no biržas Uzraudzības saraksta uz Otro sarakstu. Uzņēmuma akcijas tika pārceltas uz Uzraudzības sarakstu 31.oktobrī, jo Kaija nebija laikā biržā iesniegusi 2003.gada 9.mēnešu darbības pārskatu, tādējādi pārkāpjot ieguldītāju interešu aizsardzības prasības. Jāpiemin, ka uzņēmums nepieciešamo informāciju biržā ir iesniedzis.

Piektdien, 7.novembrī biržas Oficiālajā sarakstā tika papildus iekļautas 9280 trīsgadīgās valsts obligācijas - ar viena vērtspapīra nominālvērtību 1000 lati un dzēšanas datumu 2006. gada 29.augusts.

Lielākais apgrozījums pagājušajā nedēļā tika reģistrēts ar Ventspils naftas akcijām - 60.64 tūkstoši latu, kas veido 23.54% no kopējā apgrozījuma. Tirdzniecība ar Latvijas kuģniecības akcijām sasniedza 47.7 tūkstošus latu lielu apgrozījumu. Arī nedēļas noslēgumā tika novērots augsts pieprasījums pēc Latvijas kuģniecības akcijām pie cenu robežas 0.34 lati par akciju - uz sesijas beigām tika pieprasīti vairāk nekā 50 tūkstoši akciju. Piektdien ar uzņēmuma akcijām tika noslēgti vairāki darījumi par 34 un 35 santīmiem par akciju; Latvijas kuģniecības vidēji svērtā akciju cena piektdien bija 0.35 lati.

Aizvadītas nedēļas kopējais apgrozījums ar Rīgas Fondu biržas sarakstos iekļautajiem vērtspapīriem bija 3.33 miljoni latu, no kuriem 257.67 tūkstošus latu veidoja darījumi ar akcijām, savukārt darījumi prasījuma vērtspapīru tirgus segmentā - 3.07 miljonus latu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra