Andis Staģis
Vērtspapīru tirgus analītiķis
Rīgas Fondu birža


Aizvadītās nedēļas kopējais apgrozījums ar Rīgas Fondu biržas sarakstos iekļautajiem vērtspapīriem bija 2.06 miljoni latu. Darījumi ar akcijām veidoja 197.46 tūkstošus latu lielu apgrozījumu, bet prasījuma vērtspapīru tirgus apgrozījums sasniedza 1.86 miljonus latu. Nedēļas kopējais apgrozījums, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, samazinājās, savukārt akciju tirgus kapitalizācija pieauga gandrīz par 7 miljoniem latu līdz 491.47 miljoniem latu, kas tika sasniegti pateicoties vairāku akciju cenu kāpumiem.

Nedēļas laikā visas Oficiālā saraksta uzņēmumu akcijas palielināja savu vērtību - Latvijas Gāze līdz 5.54 (+0.18%) latiem, Latvijas kuģniecība un Ventspils nafta attiecīgi līdz 0.29 (+3.57%) un 0.90 (+3.45%) latu. Jāpiemin, ka Ventspils nafta akcijas 0.90 latu robežu sasniedza otrdien, kas ir augstākā cena kopš 2000.gada 21.novembra. Vēl akciju cenas no Otrā biržas saraksta pieauga 5 uzņēmumiem, bet samazinājās diviem - Ditton pievadķēžu rūpnīcai līdz 0.21 (-8.7%) latam un Latvijas balzamam līdz 1.53 (-0.65%) latiem.

Akciju cenu kāpumi pozitīvi ietekmēja biržas indeksus - cenu indekss RICI sasniedza 328.01 punktu, kas ir par 2.83% vairāk nekā iepriekšējā nedēļā, un kapitalizācijas indekss Dow Jones RSE palielināja savu vērtību par 1.5% līdz 192.53 punktiem.

Ja salīdzina lielākos akciju apgrozījumus tad pirmajā un otrajā pozīcijā ierindojās Ventspils nafta un Liepājas metalurgs akcijas ar attiecīgi 91.49 un 22.06 tūkstošiem latu lielu apgrozījumu. Trešajā pozīcijā ierindojās Latvijas balzams ar apgrozījumu 17.77 tūkstoši latu, kas, tuvojoties akciju atpirkšanas pēdējam datumam - 6.maijam, ir samazinājies.

Jāpiemin, ka 2.maijā Rīgas Fondu biržas valde nolēma apturēt Jelgavas būvmateriālu kombināta, Narūtas, Rīgas kinostudijas, Paraugtipogrāfijas, Saldus naftas bāzes, Tukuma MRS, Ventspils zivju konservu kombināta un Rīgas elektromašīnbūves rūpnīcas akciju kotāciju Brīvajā sarakstā, jo tie nav laikus iesnieguši pērnā gada finanšu pārskatus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra