Lietuvas centrālā banka varētu ieguldīt 1,2 miljardus eiro Eiropas Centrālās bankas (ECB) īstenotajā tā dēvētās kvantitatīvās mīkstināšanas programmā, uzpērkot Lietuvas valdības obligācijas sekundārajā tirgū, paziņoja Lietuvas Bankas prezidents Vits Vasiļausks.

Eiro zonas nacionālās centrālās bankas nevarēs uzpirkt vairāk kā 25% no jebkura konkrēta valdības vērtspapīru izlaiduma, lai neiegūtu tiesisku dominanci attiecībā pret citiem vērtspapīru turētājiem, Vasiļausks teicis biznesa laikrakstam Verslo žinios.

«Uzpērkamo vērtspapīru termiņi var svārstīties no diviem līdz 30 gadiem. Parādu obligācijām ir jābūt denominētām eiro un tām ir jābūt investīciju līmeņa reitingam, piemēram, vismaz «BBB-». Ņemot vērā apmēra ierobežojumus,  kapitāla atslēgu [kas atspoguļo attiecīgās dalībvalsts iedzīvotāju skaita un iekšzemes kopprodukta īpatsvaru Eiropas Savienībā], Lietuvas gadījumā iespējami piemērotu vērtspapīru apmērs varētu sasniegt 1,2 miljardus eiro. Tomēr šīs aplēses ir sākotnējas,» viņš paskaidroja.

Jau vēstīts, ka, lai stimulētu ekonomiku un novērstu deflāciju, ECB no šā gada marta līdz nākamā gada septembrim katru mēnesi iepirks valsts un privātā sektora vērtspapīrus par 60 miljardiem eiro.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra