Izvēloties mazlietotas automašīnas, iedzīvotāji rūpīgi izvērtē savas iespējas iegādāties auto par saprātīgu cenu, samērīgi izvērtējot vajadzības, vēlmes un saistības, komentējot līzinga tendences, saka SEB līzinga vadītāja Nellija Kočanova.

Klienti arvien biežāk dod priekšroku iegādāties lietotas automašīnas no oficiālā dīlera, kurš pirms braucamā pārdošanas pārliecinās par automašīnas tehnisko stāvokli, kas tiešā veidā ietekmē drošību un pārliecību, ka nepērk kaķi maisā.

Šogad SEB līzings vēro izaugsmi gan darījumu skaita, gan izsniegtā finansējuma ziņā. Astoņos mēnešos auto līzinga segmentā ir piešķirti gandrīz 28 miljoni eiro. No kopēja finansējuma 8 miljoni eiro piešķirti privātpersonām un 20 miljoni eiro – juridiskām personām. Galvenā tendence – aug pieprasījums no privātpersonu puses – darījumu skaits pieauga par aptuveni 88%.
Vieglo automašīnu jomā SEB līzinga dati uzrāda divas tendences: būtiski - par 60% - pieaudzis mazlietoto automašīnu līzinga darījumu skaits. Arvien palielinās arī videi draudzīgo automobiļu popularitāte.

Šā gada 8 mēnešos no SEB līzinga jaunpiešķirtā finansējuma 60% veido jaunas automašīnas un 40% - lietotas. Līdz ar to, ka pieaug pieprasījums pēc mazlietotām automašīnām, paralēli iespējām iegādāties jaunas automašīnas, mēs piedāvājam aizņemties naudas līdzekļus arī lietoto auto iegādei, kuru vecums līzinga termiņa beigās nepārsniedz 13 gadu. Šogad iegādāto automašīnu vidējais vecums ir 5 gadi, saka N. Kočanoca.

Tirgū kopumā līzinga darījumu skaits jaunām automašīnām pieaudzis par gandrīz 10%. Savukārt SEB līzingam par gandrīz 60% pieauga pieprasījums pēc mazlietotām automašīnām

Runāt par pieaugošu pieprasījumu pēc operatīva līzinga nevar. Operatīva līzinga darījumu skaits šajā gadā veido apmēram 30% un šo daļu vairumā veido juridiskas personas.

Auto līzinga tirgū N. Kočanova sagaida pieaugumu arī nākamajā gadā, kas skaidrojams ar kopējas ekonomiskas situācijas uzlabošanos. Cilvēki skatās nākotnē ar lielāko optimismu: algas pieaug, inflācija ir ļoti zemā līmenī, procentu likmes ir izdevīgas, lai aizņemtos un cilvēki ir gatavi uzlabot savas dzīves kvalitāti. Arī, mainot automašīnas pret jaunākām un ērtākām, ka arī videi draudzīgākām.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra