Latvijas Komercbanku asociācija (LKA) izstrādājusi Latvijas finanšu pamatpakalpojumu pieejamības karti. Lai arī publiski izskanējušas bažas par banku filiāļu aizvēršanos, LKA norāda, ka skaidras naudas darījumi, maksājumi ar karti, rēķinu apmaksa un citas pamatdarbības ar banku kontiem ir pieejamas visā Latvijas teritorijā vairāk nekā 1000 bankomātos, turpat 900 skaidras naudas izmaksas punktos tirdzniecības vietās, internetbankā un telefonbankā visā Latvijas teritorijā.

«Iedzīvotāju paradumi ikdienas darījumos ar naudu ir krasi mainījušies. Laikā, kad vairāk nekā 95% no maksājumiem tiek veikti internetbankā, protams, mainījusies ir banku filiāļu loma. No vietām, kur tiek veikti vienkārši skaidras naudas darījumi, tās kļūst par iedzīvotāju konsultāciju centriem sarežģītāku finanšu pakalpojumu sniegšanai. Tos iedzīvotājiem nepieciešams apmeklēt salīdzinoši retāk un tāpēc arī banku filiāļu daudzums samazinās. Taču svarīgi zināt, ka banku e-pakalpojumi ir strauji attīstījušies, tāpēc jebkādas pamatdarbības ar maksājumiem, kartēm un skaidru naudu pieejamas iedzīvotājiem ar interneta un tālruņa starpniecību,» uzsver LKA prezidents Mārtiņš Bičevskis.

Latvijā ir plašas iespējas norēķināties ar karti – teju 25 000 tirdzniecības vietās uzstādītas karšu pieņemšanas iekārtas. Skaidra nauda pieejama vairāk nekā 1 000 bankomātos un vairāk nekā 900 tirdzniecības vietās. Savukārt rēķinu apmaksa iespējama internetbankā un telefonbankā, kā arī daudzviet klātienē, piemēram, tirdzniecības vietās, Latvijas Pastā, pie pakalpojumu sniedzējiem u.c.

Lai arī finanšu pakalpojumu izmantošana arvien vairāk notiek ar interneta starpniecību, interesanti, ka Latvijā vēl joprojām ir mazākais iedzīvotāju skaits Baltijas valstīs uz vienu bankas filiāli (norēķinu grupu) – 6 158, savukārt Lietuvā 8 412 iedzīvotāji, bet Igaunijā teju divreiz vairāk iedzīvotāju nekā Latvijā – 11 927.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra