Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) operatīvā informācija par Latvijas banku darbības rezultātiem 2015. gada jūlijā liecina, ka banku sektora kopējo noguldījumu apmērs pieauga par 0,7% jeb 166 milj. eiro. Rezidentu noguldījumu atlikums būtiski nemainījās, lai gan samazinājās valdības noguldījumi, bet mājsaimniecību un nefinanšu sabiedrību noguldījumi pieauga, informē FKTK Komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Avotiņa.

Nerezidentu noguldījumi pieaugumu par 1,4% jeb 170 milj. eiro lielākoties ietekmēja ASV dolāra vērtības kāpums.

Banku sektors kopumā 2015. gada pirmajos septiņos mēnešos darbojās ar peļņu 257.5 milj. eiro apmērā. Minētajā periodā ar peļņu darbojās 15 Latvijas bankas un piecas ārvalstu banku filiāles (to tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos – 94%).

Banku sektora kopējais aktīvu apmērs mēneša laikā palielinājās par 0.2% jeb 50.2 milj. eiro un jūlija beigās sasniedza 31.5 mljrd. eiro.

Kopējais kredītportfelis mēneša laikā samazinājās par 0.1%, t.sk. rezidentu korporatīvo klientu un arī rezidentu mājsaimniecību kredītatlikums samazinājās par 0.3%, savukārt nerezidentu pieauga par 1.1%, ko ietekmēja arī ASV dolāra vērtības kāpums.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra