Maksājumu sistēmu operators MasterCard patlaban testē viedtālruņu aplikāciju, kas izmanto sejas attēlu, lai apstiprinātu maksājumus internetā, raksta CNN.

Cilvēkiem, kuri patlaban izmēģina aplikāciju, jātura telefons tādā pozā, it kā viņi uzņemtu selfiju, lai apstiprinātu maksājumus. Patlaban testos piedalās 500 lietotāji ASV.

«Jaunajai paaudzei, kurai patīk uzņemt selfijus... Es uzskatu, ka viņiem tas liksies labs veids,» norāda kompānijas drošības eksperts Eidžeijs Balla.

Tiesa gan, kāds cits drošības eksperts BBC atzinis, ka sejas atpazīšanas aplikācija jānodrošina ar papildus drošības sistēmu.

«Google mēģināja sejas atpazīšanu Android tālruņos, taču tika konstatētas daudzas problēmas,» norāda Pen Test Partners drošības pētnieks Kens Munro. «Cilvēki secināja, ka ir iespējams nobildēt kādu citu cilvēku un šo attēlu parādīt kamerai, tādējādi atbloķējot telefonu,» viņš piebilst. Google atzina, ka sejas atpazīšana ir mazāk droša nekā PIN kods vai parole.

MasterCard aplikācija liek lietotājiem mirkšķināt acis, lai pierādītu, ka tas ir dzīvs cilvēks, taču pat to var viltot, uzņemot fotogrāfijas un animējot nepieciešamo stāvokli, skaidro K. Munro.

MasterCard patlaban pēta sejas atpazīšanas sistēmu kā alternatīvu SecureCode – tās drošības programmatūrai, kas liek lietotājam ievadīt paroli pirkumu veikšanai. Uzņēmums ziņoja, ka šī tehnoloģija pērn izmantota trīs miljardos darījumu.

Martā arī Ķīnas tirdzniecības zīmols Alibaba ziņoja par sejas atpazīšanas aplikāciju, taču pagaidām to nav ieviesusi tirgū.

«MasterCard vēlas, lai šī aplikācija būtu droša, jo darīšana ir ar naudu, un patlaban vēl ir vieta papildus drošības līmeņu ieviešanai,» skaidro K. Munro. «Ja parasto paroli kāds nozog vai atmin, tad lietotājs to vienkārši var mainīt. Kas notiks, ja tiks nozagti sejas atpazīstamības dati? Seju tik vienkārši nevar izmainīt,» viņš uzsver.

MasterCard patlaban pēta arī pirkstu nospiedumu un balss atpazīstamības drošību, kas varētu padarīt vieglāku dzīvi klientiem.

K. Munro gan uzskata, ka nepieciešama divu elementu kombinācija: «Man šķiet, ka ideāls variants būtu sejas atpazīšana kopā ar PIN kodu. Abām sistēmām ir kļūdas, taču kopā tās darbojas nevainojami.»
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra