Mākslas izsoļu nams Sotheby’s, pārdodot mākslas darbus, ietirgojis 726,7 miljonus ASV dolāru, lielākās summas saņemot par Pablo Pikasso un Vincenta van Goga darbiem, raksta Bloomberg.

Impresionistu un modernās mākslas izsolēs kopējā ietirgotā summa bija 306,7 miljoni dolāru, kas ir par 27,3% mazāk nekā pirms gada.

Šī izsole uzsāka 10 dienu ilgo pusgada izsoļu periodu Ņujorkā. Sotheby’s, Christie’s un Phillips plāno, ka izsolēs izdosies ietirgot vairāk nekā 2,1 miljardu dolāru. Šī būs pirmā pārbaude mākslas tirgum kopš akciju tirgus kritumam augustā un septembrī.

Ceturtdienas izsoles rezultāts tika lēsts no 275,6 miljoniem līdz 369,2 miljoniem dolāru. Rezultātā divu dienu laikā tika pārdoti mākslas darbi 575,8 miljonu dolāru vērtībā.

Visdārgākais bija miljardierim Viljamam Koham piederošais Pikasso mākslas darbs La Gommeuse, kas radīts 1901. gadā. Tā cena sasniedza 67,5 miljonus dolāru.

Otrais V. Koham piederošais darbs – Kloda Monē 1908.gadā gleznotais Nimfas saņēma 33,9 miljonus dolāru. Kohs to iegādājās 2000.gadā Sotheby’s izsolē par 8,4 miljoniem dolāru.

Tādējādi par abiem mākslas darbiem Kohs saņēma 101,3 miljonus dolāru, kas ir trešdaļa no vakara izsoles rezultāta, un 10 reizes vairāk, nekā viņš par tiem iepriekš samaksāja.

Otra lielākā summa tika samaksāta par Van Goga ainavu ar savvaļas ziediem un tumšiem mākoņiem – 54 miljoni dolāru.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra