Pagājušajā nedēļā tika publicēts pēdējais ASV Federālo Rezervju sapulces protokols, kurā redzams, ka nemaz tik tuvu likmju paaugstināšanai lēmēji nebija, kā pēdējās nedēļās tika runāts, jaunākajā apskatā norāda SEB bankas valūtu eksperts Andris Lāriņš.

Mazinoties pārliecībai par drīzu dolāra likmju kāpumu, vinnē eiro un tā cena piektdien pārkāpa 1,13 dolāru līmeni. Arī šī nedēļa sākusies tuvāk 1,14 nevis 1,13 dolāriem. Lai arī cerības uz ASV dolāra procentu likmju kāpumu ik pa laikam tiek pabojātas, ASV darba tirgus turpina uzrādīt labus datus (pagājušajā nedēļā 263 tūkstoši pieteikumu uz bezdarbnieku pabalstiem).

ASV dolāra procentu likmju jautājums tuvākajās nedēļas turpinās atstāt būtiskāko ietekmi uz eiro un dolāra attiecībām (ja fonā nebūs kas ārkārtējs). Eirozonā augustā reģistrēts 2,3% mazumtirdzniecības apjomu pieaugums gadā, bet vājo datu krātuvē Vācijas tirdzniecības bilances samazināšanās (19,6 miljardi augustā), ražošanas pasūtījumu apjomu kritums par 1,8% un saražotās produkcijas apjomu kritums par 1,2% mēneša laikā augustā, norāda eksperts.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra