Šodien valdībā, skatot jautājumu par rīcību ar Kultūras ministrijas (KM) kapitālsabiedrību peļņu, ministru starpā raisījās diskusija par to, kam šie līdzekļi būtu novirzāmi.

Finanšu ministrs Jānis Reirs (V) kolēģu uzmanību vērsa uz situāciju budžetā, kas nav iepriecinoša, tāpēc nebūtu vēlams kapitālsabiedrībām paturēt peļņu sev. «Ja mēs atstāsim visas peļņas kapitālsabiedrībām, tad septembrī un oktobrī sēdēsim un domāsim, kā samazināt budžetu,» situāciju ieskicēja ministrs.

Viņam arī neizprotama šķiet situācija, ka tad, ja vēlas ierobežot algas, ir vēlme pēc kapitālsabiedrību veidošanas, bet tad, ja vēlas atstāt peļņu sev, vēlas, lai tās būtu bezpeļņas organizācijas. Viņaprāt, šis ir jautājums, par ko vajadzētu izšķirties. Tāpat Reirs atgādināja, ka Latvijā kultūras nozare ir priviliģētā stāvoklī. Viņaprāt, pret budžetu būtu jāizturas atbildīgāk.

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) atgādināja, ka pagājušajā nedēļā tika izskatīts jautājums par Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centra peļņas daļas neieskaitīšanu valsts budžetā un tika saņemts noraidījums. Viņasprāt, attieksmei pret kapitālsabiedrībām jābūt vienādai.

Klausoties ministru diskusijā, valdības vadītāja Laimdota Straujuma (V) ierosināja, ka gadījumā, ja valdība lemj, ka kapitālsabiedrību peļņa netiek atstāta to rīcībā, tad arī nevienam citam ministram vairs nav jēgas nākt uz valdību ar šādu lūgumu. Veselības ministrs Guntis Belēviča (ZZS) gan informēja, ka viņš bija plānojis nākt ar šādiem lūgumiem par peļņu.

Lai gan valdībā sākotnēji bija plānots skatīt visus KM iesniegtos lūgumus par tās kapitālsabiedrību peļņu neieskaitīšanu valsts budžetā, ministri nolēma, ka katrs jautājums jāskata atsevišķi. Reirs gan uzreiz paziņoja, ka ir pret visu konkrēto jautājumu atbalstīšanu.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra