Savstarpējo aizdevumu platforma Mintos un uzņēmumu finansētājs Capitalia ir vienojušies par stratēģisku partnerību mazā un vidējā biznesa finansēšanai. No šodienas ikviens investors, izmantojot savstarpējo aizdevumu platformu Mintos, varēs veikt ieguldījumu aizdevumos, kurus Capitalia ir izsniegusi mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) Latvijā.

«Mazie un vidējie uzņēmumi joprojām ir segments, kuram ir salīdzinoši grūti savas darbības paplašināšanai piesaistīt finansējumu no komercbankām, jo tās finansē tikai tos, kuriem ir nevainojams kredītreitings. Diemžēl šiem uzņēmumiem lielākoties aizņemtais kapitāls nav nepieciešams. Tāpat bankās aizņemšanās process ir garš un sarežģīts, bet nauda MVU ir nepieciešama uzreiz. Mūsu sadarbības rezultātā MVU Latvijā ieplūdīs nozīmīgas papildu investīcijas,» norāda Mintos vadītājs Mārtiņš Šulte, uzsverot, ka tieši MVU ir Latvijas ekonomikas asinsrite, jo aptuveni 80% privātā sektora darbinieku strādā šajos uzņēmumos.

Izmantojot savstarpējo aizdevumu platformu Mintos, investori varēs finansēt aizdevumus, kuri ir paredzēti MVU attīstībai. Uzņēmumiem tiks piedāvāti kredīti no viena līdz piecdesmit tūkstošiem eiro ar atmaksas termiņu līdz pieciem gadiem.

«Visā pasaulē alternatīvā finanšu tirgus kreditētāji arvien vairāk slēdz stratēģiskas partnerības ar savstarpējo aizdevumu platformām, jo tas ir veids kā ekonomikā ienāk tā nauda, kas citādi, neko nepelnot, stāvētu mājās vai banku depozītos. Piemērs tam ir Lielbritānija, kurā pat valdība, izmantojot savstarpējo aizdevumu platformas, finansē MVU sektoru. Capitalia šī sadarbība ir svarīga, jo varēsim izsniegt vairāk kredītus uzņēmumiem Latvijā un citās mūsu darbības valstīs,» norāda Capitalia vadītājs Juris Grišins.

Capitalia ir otrais nebanku kreditēšanas sektora uzņēmums, kas izmanto Mintos piedāvāto savstarpējo aizdevumu modeli, lai finansētu aizdevumus. Šā gada aprīlī Mintos uzsāka sadarbību ar auto nebanku kreditēšanas uzņēmumu MOGO.

Savstarpējo aizdevumu platformā Mintos ir reģistrējušies vairāk nekā 2000 investori no 30 pasaules valstīm. Platformā pieejamos kredītos 6 mēnešu laikā ir ieguldīti 3 miljoni eiro. Vidējā investētā summa uz vienu investoru ir vidēji 2700 eiro. Vidējā neto gada atdeve investoriem ir 13,2%.

Mintos platformā investori var veikt ieguldījumus gan privātpersonām izsniegtos kredītos, kas nodrošināti ar hipotekāro vai auto ķīlu, gan uzņēmumiem izsniegtos kredītos.

Savstarpējo aizdevumu platforma Mintos savu darbību sāka 2015. gada janvārī.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra