Nedaudz vairāk nekā trīs mēnešu laikā, kopš savstarpējo aizdevumu platformā Mintos investīcijām ir pieejami auto nebanku kreditēšanas uzņēmuma Mogo aizdevumi, tajos veikti ieguldījumi jau vairāk nekā viena miljona eiro apmērā, informē kompānijas pārstāvji.

Kopumā caur platformu finansēti nedaudz vairāk nekā 1000 mogo aizdevumi Lietuvā un Igaunijā.

«Šobrīd redzam, ka investori, izmantojot platformu, labprāt iegulda kredītos, kuri nodrošināti ar transportlīdzekļa ķīlu, jo aizdevumi ir izsniegti uz salīdzinoši īsiem termiņiem, kas savukārt nodrošina ātru finansējuma atgūšanu. Turklāt interesanti, ka investoriem ir svarīgs lokālais aspekts – Igaunijā izsniegtos kredītos aktīvi investē igauņi, savukārt Lietuvā – lietuvieši,» norāda savstarpējo aizdevumu platformas Mintos vadītājs Mārtiņš Šulte, skaidrojot to ar lielāku uzticību savas valsts kredītņēmējiem.

Platformā izvietotie mogo kredīti vidēji ir 2500 eiro apmērā, savukārt to atmaksas vidējais termiņš ir 39 mēneši. Ieguldījuma vidējā neto gada atdeve līdz šim ir bijusi 11,9%.

«Sadarbība ar Mintos mums ļauj ne vien finansēt vairāk aizdevumus, tādējādi nostiprinot savas tirgus pozīcijas, bet arī saviem klientiem piedāvāt zemākas procentu likmes. Domājot par attīstības perspektīvām, mēs redzam, ka visā pasaulē sastarpējo aizdevumu platformas kļūst par nozīmīgu alternatīvā finanšu tirgus dalībnieku, kas saved kopā kredītņēmējus ar tiem, kuriem ir brīvi līdzekļi aizdevumu finansēšanai, tādējādi transformējot tradicionālo banku modeli,» norāda AS Mogo izpilddirektors Aleksandrs Čerņagins, apliecinot gatavību arī turpmāk sadarboties ar savstarpējo aizdevumu platformu Mintos.

Savstarpējo aizdevumu platforma Mintos savu darbību sāka 2015. gada janvārī. Šobrīd platformā ir reģistrējušies vairāk nekā 1900 investori no 30 pasaules valstīm. Platformā pieejamos kredītos 6 mēnešu laikā investori ir ieguldījuši vairāk nekā 2,7 miljonus eiro.

Mogo Finance ir viens no ātrāk augošajiem auto nebanku kreditēšanas uzņēmumiem Baltijas valstīs un Gruzijā. Tas piedāvā klientiem standarta finanšu līzingu, kā arī aizdevumus pret klientam piederoša transportlīdzekļa ķīlu. Uzņēmumam ir 28 filiāles 26 pilsētās četrās valstīs. Grupas uzņēmumi sadarbojas ar vairāk nekā 500 auto pārdevējiem un nodarbina vairāk nekā 200 cilvēku.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra