Starptautiskā reitingu aģentūra Moody’s Investors Service ir paaugstinājusi bankas Citadele ilgtermiņa reitingu no B2 uz B1, turklāt paaugstinājusi arī bankas nākotnes prognozi no stabilas uz pozitīvu, informē bankas pārstāvji.

Tādējādi bankas Citadele reitings šobrīd ir B1/Not Prime/E+ Positive.

Bankas Citadele reitinga pārskatīšanu Moody’s skaidro ar bankas finanšu rezultātu un pelnītspējas paaugstināšanos, kā arī kredītportfeļa kvalitātes uzlabošanos un privāto investoru ienākšanu bankas akcionāru sastāvā, kā rezultātā banka var veidot spēcīgāku kapitāla bāzi. Līdztekus Moody’s ir noteicis Citadelei kontraģenta reitingu Ba3(cr)/NP(cr).

«Fakts, ka viena no vadošajām reitingu aģentūrām pasaulē ir paaugstinājusi Citadeles reitingu, ir apliecinājums tam, ka Citadele attīstās pareizajā virzienā un akcionāru maiņa ir nākusi par labu bankas attīstības iespējām,» saka bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis.

«Īpaši augstu vērtēju to, ka attiecībā uz Citadeli Moody’s vēl papildus reitinga paaugstināšanai ir noteicis arī pozitīvu nākotnes prognozi, kas liecina, ka starptautiskā reitingu aģentūra saskata ļoti pozitīvas attīstības iespējas arī nākotnē,» atzīmē G. Beļavskis.

Iepriekš, kad viens no bankas akcionāriem bija VAS Privatizācijas aģentūra, Citadeles kā valsts atbalstu saņēmušas bankas attīstību ļoti stingri regulēja Eiropas Komisijā apstiprināts bankas restrukturizācijas plāns, kas ierobežoja bankas izaugsmi un kapitāla apjomu. Līdz ar privāto investoru kļūšanu par Citadeles akcionāriem, uz banku attīstības ierobežojumi vairs neattiecas. Tādējādi līdz ar akcionāru maiņu banka Citadele var palielināt arī kapitāla bāzi, ko pozitīvi novērtējusi reitingu aģentūra Moody’s Investors Service.

Moody’s savā paziņojumā atz īmē, ka bankas īpašnieki ir jau apliecinājuši savu vēlmi stiprināt Citadeles kapitālu, un pozitīvi novērtē faktu, ka bankas akcionāri jau ir palielinājuši Citadeles kapitālu par 10 miljoniem eiro un pārfinansējuši subordin ēto aizdevumu, kā rezultātā bankas kapitāls ir palielinājies gandrīz par 19 miljoniem eiro.

Citadeles grupa šā gada 1. ceturksni noslēdza ar 7,6 miljonu eiro peļņu, kas ir par 30% vairāk nekā 2014. gada 1. ceturksnī. Savukārt banka šī gada 1. ceturksni noslēdza ar 5,4 miljonu eiro peļņu, kas ir par 6% mazāk nekā 2014. gada 1. ceturksnī, - liecina neauditētie Citadeles darbības rādīt āji.

2014. gadu Citadeles grupa noslēdza ar 32,4 miljonu eiro revidēto peļņu, kas ir par 138% vairāk nekā 2013. gadā. Savukārt banka gadu noslēdza ar revidēto peļņu 29,2 miljonu eiro apmērā, kas ir par 91% vairāk nekā 2013. gadā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra