Pirmdien jēlnaftas cena atgriezās virs 60 dolāriem par barelu, jo cīņas Irākā un Jemenā veicināja runas tirgus dalībnieku vidū, ka varētu tikt traucētas piegādes, raksta MarketWatch.

Savukārt pieaugums nav straujš, jo investori satraucas par ASV naftas ražošanas apjomiem, kā arī tuvojošos OPEC sanāksmi.

Rezultātā ASV vieglās jēlnaftas WTI cena jūnija piegādēm pakāpās par 90 centiem jeb 1,5% līdz 60,59 dolāriem par barelu, bet Ziemeļjūras naftas Brent cena jūlija piegādēm palielinājās par 76 centiem jeb 1,1% līdz 67,57 dolāriem par barelu.

WTI cena pagājušajā nedēļā pieauga par 0,5%, bet Brent – par 1% un tā ir augusi septiņas no pēdējām deviņām nedēļām.

Naftas cena pieaug pēc tam, kad Islama valsts pārņēma kontroli Irākas Ramadi rietumu pilsētā.

Daudzi investori patlaban turas malā no ieguldījumiem, gaidot OPEC sanāksmi 5. jūnijā. Daudzi tirgus eksperti gan negaida būtiskas izmaiņas OPEC politikā, tomēr tikšanās laikā varētu tikt sniegta kāda papildus informācija par tādām būtiskām tēmām kā, piemēram, Irānas eksporta plāniem.

Morgan Stanley eksperti norāda, ka ASV naftas ražotāji ir uzmanīgi arī pret jauno naftas produkcijas cenu vai ražošanas laika līmeni, gaidot OPEC tikšanos, kā arī uzsver cenas stabilitātes nozīmi tirgū. Tāpat ASV naftas ražotāji dod signālus, ka 65 dolāri varētu būt jaunie 85 dolāri, jo naftas ražošanas nulles punkts ir ievērojami samazinājies, ņemot vērā jaunākās ieguves tehnoloģijas un izmaksu efektivitātes pasākumus, uzsver analītiķis Adams Longsons.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra