Pirmdien naftas cena pasaules biržās saruka līdz četru mēnešu zemākajam līmenim, jo ASV naftas ieguves vietu skaita pieaugums veicināja bažas tirgus dalībnieku vidū par melnā zelta pārprodukciju tirgū, raksta MatketWatch.

ASV vieglās jēlnaftas WTI cena septembra piegādēm saruka par 1,6% līdz 46,39 dolāriem par barelu, sasniedzot zemāko cenu kopš marta. Piektdien WTI cena samazinājās par 2,9%, tādējādi aizvadot mēnesi ar lielāko kritumu kopš 2008. gada.

Ziemeļjūras naftas markas Brent cena samazinājās par 2,3% līdz 50,98 dolāriem par barelu.

Kā liecina jaunākie Baker Hughes dati, pagājušajā nedēļā ASV naftas ieguves vietu skaits audzis par piecām līdz 664. Tas ir mazinājis prognozes, ka šīs valsts naftas ražošanas apjomi ir sasnieguši augstāko punktu un ir sākuši samazināties. Bažas par piegādes apjomiem arī pastiprināja ziņas no Irānas, kuras naftas ministrs minējis, ka valsts nedēļas laikā var palielināt naftas ražošanas apjomus.

Savukārt Ķīnas ražošanas sektora iepirkumu menedžeru indeksa vērtība samazinājās līdz divu gadu zemākajam līmenim, sasniedzot 47,8 punktus, kas rada bažas par naftas pieprasījumu šajā valstī. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra