Otrdien ASV vieglās jēlnaftas WTI cena samazinājās zem 50 dolāru par barelu atzīmes, tirgus dalībnieku vidū valdot runām, ka ASV jēlnaftas rezerves pieaugs, raksta Bloomberg.

Cena saruka par 1,4% un kritums vērojams jau ceturto dienu pēc kārtas. WTI cena februāra piegādēm sasniedza 49,32 dolārus par barelu. Savukārt Brent cena februāra piegādēm samazinājās par 1,6% līdz 52,28 dolāriem par barelu. Pirmdien cena saruka par 5,9% līdz 53,11 dolāriem, kas ir zemākā cena kopš 2009. gada maija.

Pērn naftas cena samazinājās par gandrīz 50%, kas ir straujākais kritums kopš 2008. gada, jo Naftas eksportētājvalstu organizācijas valstis atteicās samazināt ražošanas apjomus, jo tās konkurē ar ASV ražotājiem. Morgan Stanley eksperti gan paredz, ka tirgus arī šajā gadā saskarsies ar vairākām problēmām, jo augs eksporta apjomi no tādām valstīm kā Krievija un Irāka.

Kā liecina Bloomberg News veiktā ekspertu aptauja, ASV rezerves visdrīzāk pagājušajā nedēļā ir pieaugušas par 750 tūkstošiem barelu, sasniedzot 386,2 miljonus barelu. Oficiālie dati tiks publicēti trešdien.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra