Naftas cena pakāpjas

Finanses
2015. gada 11. maijs 11:49

Pirmdien pieauga naftas cena, reaģējot uz ziņām, ka Ķīnas Centrālā banka spērusi soli, lai veicinātu ekonomikas izaugsmi, raksta Reuters.

Šis bankas lēmums veicināja pārliecību tirgus dalībniekos, ka pasaules lielākais naftas patērētājs palīdzēs mazināt pasaules naftas rezerves.

Piektdien publicētie dati uzrādīja, ka Ķīna apsteigusi ASV kā pasaules lielākais naftas importētājs.

Rezultātā pirmdien Ziemeļjūras vieglās jēlnaftas cena pakāpās par 20 centiem līdz 65,59 dolāriem par barelu. Pagājušajā nedēļā tā saruka par 1,6%. Savukārt ASV vieglās jēlnaftas cena pieauga par 20 centiem līdz 59,59 dolāriem par barelu. Šīs markas naftas cena ir pieaugusi astoņas nedēļas pēc kārtas, kas ir ilgākais kāpums kopš 2013. gada sākuma.

Investori šonedēļ uzmanību pievērsīs jaunākajiem Starptautiskās Enerģētikas aģentūras datiem, kas uzrādīs, vai krītošās naftas cenas ir veicinājušās pasaules naftas pieprasījumu.

Db.lv jau rakstīja, ka Ķīnas Centrālā banka People’s Bank of China paziņojusi, ka pazemina bāzes procentu likmi par 0,25 procentpunktiem līdz 5,1%, raksta Financial Times.

Arī viena gada bāzes depozītu procentu likme pazemināta par 0,25 procentpunktiem līdz 2,25%.

Jaunās likmes stājas spēkā no šodienas.

Banka paziņojumā uzsver, ka šis solis atbalstīs ekonomikas veselīgu attīstību. Nesen publicētie ekonomikas dati liecina, ka otrajā ceturksnī ekonomikas izaugsme zaudē savu tempu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra