Pirmdien naftas cena pasaules biržā paslīdēja zem 50 dolāru atzīmes, finanšu tirgos valdot bažām par Ķīnas ekonomiskās izaugsmes tempu, raksta Reuters.

Jaunākie dati liecina, ka Ķīnas ekonomika šā gada trešajā ceturksnī augusi lēnākajā tempā sešu gadu laikā, tādējādi aizvien reālāku padarot scenāriju, ka centrālā banka samazinās bāzes procentu likmi, lai veicinātu aktivitāti. Tāpat jaunākie dati uzrādīja, ka Ķīnas naftas pieprasījums septembrī samazinājās, kas nozīmē, ka gada pieaugums ir mazāks nekā prognozēja Starptautiskā Enerģētikas aģentūra.

Tāpat pasaules lielākais jēlnaftas eksportētājs Saūda Arābija augustā eksportējis par 278 tūkstošiem barelu mazāk nekā iepriekš, tādējādi uzrādot, ka pieprasījums pēc šīs valsts naftas samazinās, augot pārprodukcijai pasaulē.

Rezultātā pirmdien Ziemeļjūras vieglās jēlnaftas Brent cena decembra piegādēm samazinājās par 1,06 dolāriem līdz 49,4 dolāriem par barelu, bet ASV vieglās jēlnaftas WTI cena novembra piegādēm saruka par 83 centiem līdz 46,43 dolāriem par barelu. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra